PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Park Handlowy Kwadrat coraz bliżej realizacji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 paź 2012 13:07

Park Handlowy Kwadrat coraz bliżej realizacji

Rozpoczyna się ważny etap w przygotowaniu obszaru pod realizację Parku Handlowego Kwadrat w Białymstoku o powierzchni 51 tys. GLA. Galeria handlowa z hipermarketem spożywczym Tesco Extra, połączona z parkiem handlowym, w tym marketem budowlanym OBI, będzie pierwszym na taką skalę obiektem w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim.

REKLAMA

Obiekt, którego oddanie do użytku planowane jest na II kw. 2014 roku, powstaje na 13-hektarowej działce położonej przy ulicy Andersa. Obecnie na tych terenach, nieprzerwanie od 1994 r. działa handel wielkopowierzchniowy. Funkcjonują tu także biura oraz kilka zakładów produkcyjnych, w tym produkcja urządzeń małego AGD Biazet SA.

Aktualni użytkownicy obiektów położonych na terenie Biazet SA zakończą swoją działalność w perspektywie najbliższych miesięcy, w tym istniejące centrum handlowe - Galeria Kwadrat do końca 2012 r.

Inwestor po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę rozpoczął już budowę nowego zakładu produkcyjnego. Tkanka dotychczasowych zabudowań będzie częściowo pozostawiona, co znacznie zmniejszy koszty prac budowlanych czego wynikiem będą niższe koszty najmu powierzchni w Parku Handlowym z galerią.

W najbliższych miesiącach, po dopełnieniu przez inwestora wszystkich formalności, rozpoczną się także prace rozbiórkowe likwidowanych budynków. Zakończenie budowy nowych zakładów Biazet i przeniesienie produkcji planowane jest na II kw. 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA