PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Parki handlowe mają przyszłość

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 gru 2014 22:07

W południowej Polsce, która jest mocno rozwinięta gospodarczo, obserwujemy wiele ciekawych projektów handlowych w małych i średnich miastach. Retail parki powstają w Oleśnicy, w Dzierżoniowie, Wałbrzychu i Świdnicy. Te miasta się rozwijają - komentuje dla Propertynews.pl Mirosław Koszany, prezes zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych.

REKLAMA

 

Dolny Śląsk to według prezesa zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych, jedno z najatrakcyjniejszych województw w Polsce. - Jest bardzo dobrze rozwinięte gospodarczo, z Wrocławiem, jako silnym miastem, które przyciąga nowych inwestorów - ocenia Mirosław Koszany.

Zdaniem Koszanego klienci  w takich lokalizacjach potrzebują nowoczesnego handlu, ale blisko domu. - Ludzie chcą mieć nowoczesne powierzchnie handlowe blisko swoich domów. Dlatego retail parki są teraz tendencją na rynku, w kontraście do dużych centrów, gdzie zakupy mogą zająć 2-3 godziny.

Takie lokalizacje przyciągają również sieci handlowe. - Jest grupa najemców, która rozwija się wyłącznie w retail parkach. To sieci takie jak Pepco, które niechętnie otwierają placówki w centrach handlowych - mówi Koszany. Przywołuje również przykład nowego konceptu sieci Empik. - Nawet Empik stworzył format sklepów dedykowanych parkom handlowym.

Dodaje jednocześnie, że duże sieci, szczególnie odzieżowe, jeszcze się na to nie zdecydowały. - Sądzę jednak że to kwestia czasu. Taką tendencję widać już na rynkach zagranicznych: niemickim czy austriackim - podsumowuje Mirosław Koszany.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA