PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PARP dofinansuje firmy z branży modowej

  • Autor: PAP
  • 23 cze 2017 18:12

PARP dofinansuje firmy z branży modowej Fot. Shutterstock

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozstrzygnęła konkurs "Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand” - poinformowała Agencja w piątkowym komunikacie. W ramach tego konkursu dofinansuje 390 projektów firm, a każda z nich może otrzymać nawet milion złotych. Wśród nich są spółki m.in. z branży modowej.

REKLAMA

"Rolą Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest pomoc MŚP w wyjściu na zagraniczne rynki. W obecnej perspektywie finansowej (na lata 2014-2020 - PAP) PARP wdraża instrumenty wsparcia na rzec internacjonalizacji przedsiębiorstw i promocji gospodarczej na łączną kwotę ok. 238 mln euro (czyli ok. 995 mln zł). Jest to kwota największa ze wszystkich, jakimi dysponują instytucje publiczne odpowiedzialne za zagadnienie internacjonalizacji i promocji gospodarczej" - podkreśla PARP w komunikacie.

Najważniejszym z tych instrumentów PARP jest konkurs "Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych - Go to Brand". Jak wyjaśnia cytowany w komunikacie dyrektor z PARP Radosław Runowski, jego celem jest "promocja marek produktowych, które mają szansę stać się markami rozpoznawalnymi na rynkach zagranicznych".

"Agencja rozstrzygnęła właśnie wiosenny konkurs. Dofinansowanie otrzyma 390 projektów firm na kwotę ponad 211 mln zł. 100 projektów wybrano z województwa mazowieckiego na kwotę 55 mln zł" - informuje komunikat. W ramach konkursu, dodaje, 171 rekomendowanych wniosków złożyły mikroprzedsiębiorstwa, 120 - małe, a 100 - średnie firmy.

Konkurs przeznaczony był dla przedsiębiorców reprezentujących wybrane sektory gospodarki, którzy chcą uczestniczyć w branżowych programach promocji, koordynowanych przez Ministerstwo Rozwoju.

To takie branże jak: IT/ICT, sprzęt medyczny, maszyny i urządzenia, kosmetyki, biotechnologia i farmaceutyka, moda polska, budowa i wykańczanie budowli, jachty i łodzie, meble, polskie specjalności żywnościowe, sektor usług prozdrowotnych, części samochodowe i lotnicze.

Według PARP zdecydowana większość projektów została przygotowana przez firmy zlokalizowane na terenie województwa mazowieckiego (ponad 25 proc. wszystkich rekomendowanych projektów). Najmniej w województwach opolskim i zachodniopomorskim (niecały 1 proc. rekomendowanych projektów). Najwięcej projektów realizowanych będzie w branży IT/ICT (20 proc. wszystkich rekomendowanych projektów).

Przedsiębiorcy, jak dodaje komunikat, będą mogli przeznaczyć otrzymane środki na działania promocyjne na wskazanych przez Ministerstwo Rozwoju pozaunijnych rynkach o dużym potencjale gospodarczym, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Ukrainie, w Rosji, Japonii, Turcji, Chinach czy Korei.

"W ramach projektu dzięki uzyskanemu dofinansowaniu przedsiębiorcy skorzystają z usług szkoleniowo-doradczych, wezmą udział w targach branżowych, zorganizują misje handlowe, zrealizują działania informacyjne oraz reklamowe. Inicjatywy podjęte przez beneficjentów programu będą elementem prowadzonych przez Ministerstwo Rozwoju ogólnych działań promujących wybrane sektory polskiej gospodarki" - dodaje komunikat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA