PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PBO Anioła zmaga się z problemami finansowymi

  • dlahandlu.pl
  • 16 gru 2013 11:15

Na początku grudnia wierzyciel spółki PBO Anioła złożył w poznańskim sądzie wniosek o upadłość spółki. Kilka dni później firma porozumiała się z wierzycielem w sprawie cofnięcia wniosku. W konsekwencji, w tym samym dniu, wierzyciel złożył wniosek o cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości.

REKLAMA

Łączna wartość redukcji kosztów w 2014 r. z tytułu tych działań wynosi ok. 750.000 zł. Ponadto, zarząd firmy poinformował o podjętych działaniach, mających na celu poprawę sytuacji i płynności finansowej: sprzedaż części aktywów (nieruchomości, udziały w spółkach zależnych) - intencją zarządu jest zakończenie prowadzonych negocjacji w tym zakresie do końca I kwartału 2014 r.

Zarząd planuje pozyskać z tego tytułu do kilkunastu milionów złotych wpływów; odzyskanie należności przeterminowanych od inwestorów z którymi spółka zawierała umowy generalnego wykonawstwa, w perspektywie do końca I kwartału 2014 r. - szacowana kwota tych należności wynosi 5.800.000 zł brutto; pozyskanie inwestorów zewnętrznych dla spółek zależnych oraz przeprowadzenie emisji nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy w pierwszej połowie 2014 r.

Spółka PBO Anioła specjalizująca się m.in. w budowie obiektów handlowych dla takich sieci jak Lidl, Netto, Aldi czy Biedronka.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA