PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Peakside finalizuje przejęcie polskiej spółki AIB i zapowiada kolejne inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 sie 2012 11:41

Peakside finalizuje przejęcie polskiej spółki AIB i zapowiada kolejne inwestycje

Peakside Capital zakończył proces przejęcia od Allied Irish Banks polskiej spółki zależnej zarządzającej funduszami nieruchomościowymi oraz udziałów AIB w dwóch funduszach nieruchomościowych Polonia Property Funds. To pierwsza bezpośrednia inwestycja szwajcarskiego funduszu w Polsce.

REKLAMA

Według zapisów umowy transakcyjnej Peakside nabył spółkę AIB PPM Sp. z o.o., a także w formie wspólnej inwestycji (50:50) wraz z Partners Group należące do AIB 9,87 proc. udziałów w funduszu Polonia Property Fund LP oraz 7,5 proc. udziałów w Polonia Property Fund II.

Poprzez przejęcie AIB PPM Peakside dodał do swoich aktywów 600 mln euro w ramach portfela inwestycji. Całkowita suma zarządzanych aktywów wynosi obecnie 2 mld euro.

- Od dawna postrzegaliśmy Polskę jako rynek o strategicznym znaczeniu dla Peakside, ze względu na atrakcyjne fundamenty rynku i rosnącą bazę lokalnego kapitału. Zakończenie procesu przejęcia PPM jest ważnym krokiem w kierunku realizacji naszych ambitnych i długoterminowych planów rozwoju na tym tętniącym życiem rynku Europy Środkowo-Wschodniej - mówi partner założycielski firmy Peakside, Stefan Aumann.

Peakside oraz PPM rozważają prowadzenie kolejnych inwestycji na rynku nieruchomości w Polsce. Firma skupi się na zabezpieczeniu nowych zewnętrznych zleceń zarządzania aktywami, korzystając z dotychczasowego doświadczenia PPM w Polsce i Europie Środkowej i Wschodniej.

- Od czasu podpisania umowy wstępnej współpracujemy blisko z Peakside, aby zaraz po zakończeniu przejęcia wzmocnić pozycję firmy. Dzięki współpracy udało nam się zidentyfikować szereg atrakcyjnych możliwości dla naszych obecnych i potencjalnych inwestorów i czekamy na dalszy rozwój Peakside Polonia Management. Chcemy aby firma stała się jedną z głównych platform zarządzania funduszami i aktywami w Polsce i na wybranych rynkach Europy Środkowej i Wschodniej - powiedzieli członkowie zarządu PPM, Mirosław Januszko, wiceprezes ds. inwestycji AIB PPM.

Peakside Capital (Peakside) to firma Private Equity specjalizująca się w europejskim rynku nieruchomości. Powstała w wyniku wykupu European Real Estate Principal Investments (EMEA REPI) od Bank of America Merrill Lynch (BofAML), we wrześniu 2010 roku. Pod koniec roku 2011, Peakside zarządzał 34 inwestycjami w 7 różnych krajach europejskich, osiągając wartości aktywów pod zarządzaniem brutto w wysokości ponad 1,4 miliardów euro.

Do funduszy Polonia I i Polonia II należą m.in.: centra outletowe Fashion House, biurowce: Poznan Financial Center, CLB I & II, CBD Kraków, Obuda Gate i East West Business Center w Budapeszcie, Wisniowy Business Park i Atruium Centrum & Plaza w Warszawie, a także magazyny: Warsaw Distribution Center oraz Diamond Business Park Łódź.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA