PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Peakside ma refinansowanie dla centrów Fashion House

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 paź 2012 09:43

Peakside ma refinansowanie dla centrów Fashion House

Spółka Peakside Polonia Management pozyskała kapitał w wysokości ponad 106 mln euro na refinansowanie trzech centrów wyprzedażowych Fashion House Outlet Centres. Kredytu udzielił bank Westdeutsche ImmobilienBank AG.

REKLAMA

Uzyskane środki finansowe posłużą na działalność operacyjną i rozwój trzech centrów outletowych zlokalizowanych w Warszawie, Sosnowcu i Gdańsku, które są w portfelu Polonia Property Fund II.

- Po zakończeniu w ostatnich tygodniach procesu przejęcia PPM, pozyskanie refinansowania portfela funduszu Polonia II wspiera nasze zamierzenia rozwoju platformy w Polsce. Pozwoli nam to zrealizować dalsze plany rozwoju tych trzech centrów outletowych oraz ułatwi ich szybkie wdrożenie w życie - komentuje Stefan Aumann, partner założycielski firmy Peakside. - To, że w obecnych, trudnych dla rynku nieruchomości czasach, udało nam się uzyskać kredyt potwierdza stabilną pozycję, jaką PPM zajmuje na polskim rynku oraz podkreśla obecną wysoką ocenę aktywów oraz ich przyszły potencjał - dodał.

Centra outletowe Fashion House to obiekty o powierzchni 17 tys. mkw. najmu, na których zlokalizowane jest od 100 do 120 markowych salonów odzieżowych, obuwniczych oraz z wyposażeniem wnętrz. W ubiegłym roku w trzech centrach obroty wzrosły średnio o 15 proc., a footfall o 5 proc. w porównaniu do roku 2010.

Peakside Capital to firma Private Equity specjalizująca się w europejskim rynku nieruchomości. Peakside jest własnością swoich pracowników i powstała w wyniku wykupu European Real Estate Principal Investments (EMEA REPI) od Bank of America Merrill Lynch (BofAML), we wrześniu 2010 roku. Pod koniec roku 2011, Peakside zarządzał 34 inwestycjami w 7 różnych krajach europejskich, osiągając wartości aktywów pod zarządzaniem brutto w wysokości ponad 1,4 miliardów euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA