PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Peakside przejmuje 72 nieruchomości handlowe w Czechach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 gru 2014 11:24

Peakside Capital, europejska firma specjalizująca się w sektorze nieruchomości, zakupiła portfel 72 aktywów handlowych zlokalizowanych na terenie Czech. Transakcja na kwotę ok. 70 milionów EUR została zawarta z Atrium European Real Estate w imieniu zewnętrznego klienta Peakside (tzw. „separate account”).

REKLAMA

Portfel o łącznej powierzchni najmu ok. 177 tys. mkw. składa się w większości z obiektów handlowych małego formatu, w których głównymi najemcami są operatorzy spożywczy. Średnia wielkość jednego obiektu wynosi ok. 2,5 tys. mkw. Kluczowym najemcą jest sieć Ahold, działająca pod marką Albert.

Zgodnie ze strategią Peakside, którą jest silna lokalna obecność na kluczowych rynkach, firma założy platformę operacyjną, świadczącą usługi asset management dla nowego portfela, w której Peakside będzie posiadał 50 proc. udziałów.

- Portfolio różnorodnych, niewielkich obiektów handlowych na terenie Republiki Czeskiej oferuje dużą liczbę interesujących możliwości w zakresie działań asset management. W związku z tym cieszymy się, iż mogliśmy dokonać akwizycji tego portfela w imieniu naszego klienta. Aktywa, zlokalizowane na jednym z najważniejszych dla nas rynków, idealnie pasują do naszej strategii inwestycyjnej „kup-napraw-sprzedaj" („buy-fix-sell"). Z niecierpliwością czekamy na możliwość rozpoczęcia naszych działań związanych z aktywnym zarządzaniem portfelem po finalizacji transakcji, która planowana jest na pierwszy kwartał 2015 roku - powiedział Otis Spencer, dyrektor zarządzający Grupy Peakside

- Niniejsza transakcja jest pierwszą w ramach nowo utworzonego partnerstwa joint-venture, zawartego z dużym inwestorem zewnętrznym - klientem Peakside, w ramach którego mamy zamiar realizować naszą oportunistyczną strategię inwestycyjną w regionie CEE - dodał Stefan Aumann, partner oraz założyciel Peakside.

- Ten portfel nieruchomości w Czechach jest przykładem transakcji jakie będziemy realizować w imieniu naszego klienta oraz prekursorem naszej dalszej aktywności w zakresie akwizycji w roku 2015, obejmującym dodanie wartości poprzez aktywne działania typu asset management w ramach ekspozycji inwestycyjnej na jednym z najbardziej atrakcyjnych ekonomicznie krajów w Europie. W dalszej kolejności planujemy inwestować głównie w Polsce, Republice Czeskiej oraz na Węgrzech, korzystając z możliwości inwestycyjnych, które pozwolą nam na wykorzystanie silnych fundamentów makroekonomicznych, naszej obecności na lokalnych rynkach oraz doświadczenia w zakresie zarządzania aktywami - podsumował Aumann.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA