PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Penta zainwestuje w Empik grube miliony

  • Autor: PAP
  • 04 mar 2016 16:46

Penta zainwestuje w Empik grube miliony Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny w Penta Investments

Penta, która wspólnie z Krockella ogłosiła wezwanie do sprzedaży pozostałych akcji EM&F, chce dalej rozwijać spółkę. Ocenia, że w grupie konieczna jest dalsza restrukturyzacja i inwestycje, w tym roku na poziomie 45-50 mln zł - poinformował Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny Penta Investments.

REKLAMA

Penta Investments oraz Krockella Limited, firma należąca do słowackiego inwestora finansowego, w czwartek nabyły wehikuły inwestycyjne posiadające łącznie 37,2 proc. akcji EM&F, należące uprzednio do podmiotów zależnych Eastbridge, i aktualnie posiadają łącznie 75,4 proc. akcji EM&F. Penta kontroluje 50 proc. (minus dwie) akcji EM&F i pełni wiodącą rolę w tej inwestycji.

Także w czwartek Penta, Krockella Limited i ich podmioty zależne ogłosiły wspólne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż pozostałych 24,6 proc. akcji EM&F po 3,49 zł za papier. Podmiotem nabywającym ma być spółka zależna Krockella. Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu będą przyjmowane od 25 marca do 25 kwietnia.

- Ogłoszenie wezwania wynika z przepisów prawa, naszym głównym celem było przejęcie 37,2 proc. akcji należących do Eastbridge. Jeśli w wezwaniu uda nam się przejąć pozostałe akcje i wycofać spółkę z giełdy, będziemy zadowoleni. Korzyść z notowania spółki na giełdzie jest niewielka, freefloat jest bardzo niski. To jednak nie jest nasz główny cel, będzie zależeć od rynku - powiedział Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny w Penta Investments.

- Uważamy, że zaoferowana cena jest atrakcyjna, ale spotkamy się z akcjonariuszami i zobaczymy, jak zareagują. Wycena na giełdzie nie powinna być wyznacznikiem, bo freefloat jest bardzo niski - dodał.

Dyrektor Penty przypomniał, że fundusz zainwestował w grupę EM&F w 2012 roku. - Na początku byliśmy raczej pasywnym inwestorem, ale po dwóch latach, gdy wyniki zaczęły się pogarszać, zaczęliśmy się mocniej angażować. Celem była restrukturyzacja aktywów EM&F, refinansowanie, zmiana corporate governance, sprzedaż aktywów non-core, jak również Grupy Smyk - powiedział.

Sprzedaż Smyka pomoże spółce spłacić banki i obligatariuszy.

- Dzięki tej sprzedaży spółka będzie zdelewarowana i będzie mogła rozwijać pozostałe aktywa, głównie Empik i empik. com. Do tego potrzeba dużo pracy i elastyczności w działaniu, dlatego zaoferowaliśmy funduszowi Eastbridge odkup pakietu ich akcji. Uważamy, że dzięki nowej strukturze akcjonariatu i współpracy z Krockella będzie nam łatwiej rozwijać EM&F. Mamy konsensus w sprawie strategii i planowanych działań - dodał von Werner.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA