PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Penta Investments i Eastbridge podwyższyły cenę w wezwaniu na NFI EMF

  • Autor: PAP
  • 29 kwi 2012 23:16

Penta Investments i Eastbridge podwyższyły cenę w wezwaniu na NFI EMF do 10,38 zł z 9,85 zł za akcję - podał pośredniczący w wezwaniu UniCredit.

REKLAMA

W komunikacie podano, że podwyższona cena zostanie zapłacona za wszystkie akcje spółki objęte zapisami w odpowiedzi na wezwanie, w tym za akcje objęte zapisami złożonymi przed dniem zmiany ceny.

Na zamknięciu piątkowej sesji kurs NFI EMF wynosił 9,50 zł.

Najwięksi akcjonariusze nie komentują sprawy, a Paweł Klimkowski zarządzający w Aviva OFE Aviva BZ WBK powiedział: "to krok w dobrą stronę".

Zgodnie z raportem za 2011 r. podanym do publicznej wiadomości w piątek 27 kwietnia, Aviva OFE Aviva BZ WBK ma 5,27 proc. w NFI EMF, Pioneer Pekao Investment Management - 6,35 proc., a INF Otwarty Fndusz Emerytalny - 8,62 proc.

Penta Investments i Eastbridge wezwały do sprzedaży akcji NFI EMF 13 marca 2012 r.

Zapisy są przyjmowane od 2 kwietnia do 8 maja.

W wyniku wezwania wzywający zamierza nabyć 41.316.395 akcji NFI EMF, co stanowi 39,58 proc. kapitału spółki.

W wezwaniu informowano, że w okresie trwania wezwania liczba akcji może ulec zwiększeniu o nie więcej niż 1,5 mln akcji nowej emisji, co będzie stanowiło nie więcej niż 1,42 proc. ogólnej liczby akcji.

Celem wzywających jest posiadanie 100 proc. akcji NFI EMF. Po przeprowadzeniu wezwania wzywający planują wycofać spółkę z giełdy.

Warunkiem powodzenia wezwania jest nabycie co najmniej 20.441.120 akcji, co oznaczać będzie, że wzywający będą posiadać łącznie co najmniej 83.501.103 akcji, czyli co najmniej 80 proc. Warunkiem jest także uzyskanie zgód odpowiednich urzędów ochrony konkurencji i podjęcie przez walne zgromadzenie EM&F uchwały o powołaniu do rady nadzorczej osoby wskazanej przez Penta.

W zależności od liczby akcji nabytych w wezwaniu, Penta może nabyć od Eastbridge dodatkowe akcje EM&F (do około 13 proc. wszystkich akcji) po cenie z wezwania.

Eastbridge, prywatny fundusz inwestycyjny, posiada obecnie 60,42 proc. akcji spółki NFI EMF.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA