PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Penta kupuje od Eastbridge udziały w Empiku

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 mar 2016 17:06

Penta kupuje od Eastbridge udziały w Empiku Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny w Penta Investments

Penta Investments oraz Krockella Limited przejęły 37,2 proc. akcji EM&F należące do podmiotów zależnych Eastbridge. Firmy posiadają teraz łącznie 75,4 proc. akcji EM&F. Dodatkowo ogłosiły wezwanie na pozostałe udziały w spółce.

REKLAMA

Penta aktualnie kontroluje, poprzez swoje podmioty zależne, 50 proc. (minus dwie) akcji EM&F, reprezentujące 50 proc. (minus dwa) całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki i ze względu na posiadany pakiet pełni wiodącą rolę w inwestycji.

Z kolei partner Penty w tej inwestycji, Krockella Limited, kontroluje poprzez swoje podmioty zależne 25,4 proc. akcji EM&F, reprezentujące taki sam procent całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Penta Investments, Krockella Limited i ich podmioty zależne zawarły 3 marca 2016 roku umowę współpracy oraz umowę akcjonariuszy i ogłosiły wspólne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż pozostałych 24,6 proc. akcji EM&F, reprezentujących 24,6 proc. całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Zgodnie z umową, Krockella s.r.o. (podmiot zależny Krockella Limited) będzie jedynym podmiotem nabywającym akcje w wezwaniu. Cena w wezwaniu została ustalona na 3,49 złotych za jedną akcję. Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu będą przyjmowane od 25 marca do 25 kwietnia 2016 roku przez Trigon Dom Maklerski.

- Penta rozpoczęła inwestycję w EM&F w 2012 r. W tamtym czasie Grupa posiadała zdywersyfikowane portfolio, skupiała ciekawe aktywa z potencjałem rozwoju, ale jednocześnie stojące przed dużymi wyzwaniami oraz częściowo – potrzebą głębokiej restrukturyzacji. Rozległe kompetencje i doświadczenie Penty w sektorze handlu detalicznego pozwoliły nam na przeprowadzenie skutecznego procesu restrukturyzacji Grupy EM&F i uzyskania przez nią stabilności finansowej. Poprzez zwiększenie naszego zaangażowania w EM&F, we współpracy z Krockella Limited, potwierdzamy gotowość do dalszego rozwijania Grupy – w szczególności Empik i empik.com – powiedział Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny w Penta Investments.

Po rozpoczęciu inwestycji w EM&F w marcu 2012 roku – Penta pozostawała do końca 2013 roku raczej pasywnym inwestorem. Ze względu na zmiany otoczenia gospodarczego, które poważnie obciążyły operacje i wyniki finansowe niektórych spółek portfelowych Grupy EM&F – od początku 2014 roku Penta była zdeterminowana do przyjęcia bardziej aktywnej roli w nadzorze nad Grupą i stopniowo zwiększała swoje prawa zarządcze.

  • 1
  • 2

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA