PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Penta zainwestuje w Empik grube miliony

  • Autor: PAP
  • 04 mar 2016 16:46

Penta zainwestuje w Empik grube miliony Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny w Penta Investments

Penta, która wspólnie z Krockella ogłosiła wezwanie do sprzedaży pozostałych akcji EM&F, chce dalej rozwijać spółkę. Ocenia, że w grupie konieczna jest dalsza restrukturyzacja i inwestycje, w tym roku na poziomie 45-50 mln zł - poinformował Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny Penta Investments.

REKLAMA

Penta Investments oraz Krockella Limited, firma należąca do słowackiego inwestora finansowego, w czwartek nabyły wehikuły inwestycyjne posiadające łącznie 37,2 proc. akcji EM&F, należące uprzednio do podmiotów zależnych Eastbridge, i aktualnie posiadają łącznie 75,4 proc. akcji EM&F. Penta kontroluje 50 proc. (minus dwie) akcji EM&F i pełni wiodącą rolę w tej inwestycji.

Także w czwartek Penta, Krockella Limited i ich podmioty zależne ogłosiły wspólne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż pozostałych 24,6 proc. akcji EM&F po 3,49 zł za papier. Podmiotem nabywającym ma być spółka zależna Krockella. Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu będą przyjmowane od 25 marca do 25 kwietnia.

- Ogłoszenie wezwania wynika z przepisów prawa, naszym głównym celem było przejęcie 37,2 proc. akcji należących do Eastbridge. Jeśli w wezwaniu uda nam się przejąć pozostałe akcje i wycofać spółkę z giełdy, będziemy zadowoleni. Korzyść z notowania spółki na giełdzie jest niewielka, freefloat jest bardzo niski. To jednak nie jest nasz główny cel, będzie zależeć od rynku - powiedział Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny w Penta Investments.

- Uważamy, że zaoferowana cena jest atrakcyjna, ale spotkamy się z akcjonariuszami i zobaczymy, jak zareagują. Wycena na giełdzie nie powinna być wyznacznikiem, bo freefloat jest bardzo niski - dodał.

Dyrektor Penty przypomniał, że fundusz zainwestował w grupę EM&F w 2012 roku. - Na początku byliśmy raczej pasywnym inwestorem, ale po dwóch latach, gdy wyniki zaczęły się pogarszać, zaczęliśmy się mocniej angażować. Celem była restrukturyzacja aktywów EM&F, refinansowanie, zmiana corporate governance, sprzedaż aktywów non-core, jak również Grupy Smyk - powiedział.

Sprzedaż Smyka pomoże spółce spłacić banki i obligatariuszy.

- Dzięki tej sprzedaży spółka będzie zdelewarowana i będzie mogła rozwijać pozostałe aktywa, głównie Empik i empik. com. Do tego potrzeba dużo pracy i elastyczności w działaniu, dlatego zaoferowaliśmy funduszowi Eastbridge odkup pakietu ich akcji. Uważamy, że dzięki nowej strukturze akcjonariatu i współpracy z Krockella będzie nam łatwiej rozwijać EM&F. Mamy konsensus w sprawie strategii i planowanych działań - dodał von Werner.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA