PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN pracuje nad nowymi projektami

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 lis 2016 16:23

PHN pracuje nad nowymi projektami Yacht Park

W minionym kwartale grupa PHN prowadziła zaawansowane prace nad nowymi projektami komercyjnymi, które w ciągu najbliższych lat wzbogacą portfel nieruchomości spółki.

REKLAMA

Przychody z najmu Grupy Kapitałowej PHN wzrosły w trzech kwartałach 2016 roku do 113,6 mln zł wobec 92,9 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 22,3 proc.

Znaczącą poprawę zanotowała EBITDA, która w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o ponad 16 proc. do sumy 38,8 mln zł, a skorygowana EBITDA zanotowała wzrost o blisko 73 proc. do sumy 38,9 mln zł. Koszty administracyjne spadły rok do roku o 2,2 mln zł, tj. o 9.5 proc.

- Intensyfikujemy działania w zakresie przygotowania nowych inwestycji oraz pracujemy nad zwiększaniem dochodowości naszych aktywów sukcesywnie obniżając tym samym wskaźnik pustostanów. Już wkrótce ruszą prace budowlane inwestycji mieszkaniowej zlokalizowanej w Warszawie przy al. Prymasa Tysiąclecia 83, a także budowa pierwszego etapu projektu Yacht Park w Gdyni. Na początku przyszłego roku rozpocznie się także rozbiórka istniejącego budynku przy ul. Świętokrzyskiej 36 - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

W III kwartale bieżącego roku PHN i ENEA nawiązały współpracę w zakresie sprzedaży energii elektrycznej przez ENEĘ do nieruchomości wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PHN. Współpraca będzie się odbywała z korzyścią dla obu firm - PHN zaoszczędzi na kupowanej energii elektrycznej a ENEA zyska dużego i stabilnego odbiorcę. Umowa na sprzedaż energii elektrycznej została zawarta na okres ponad 3 lat, tj. do dnia 31 grudnia 2019 r. szacowane jest, że podpisanie umowy pozwoli grupie kapitałowej PHN wygenerować oszczędności na łączną kwotę około 5,5 mln zł w czasie trwania umowy.

Po dniu bilansowym wydana została decyzja UOKIK, na mocy której uzyskana została zgoda na dokonanie koncentracji, polegającej  na utworzeniu przez PHN i KGHM TFI wspólnego przedsiębiorcy. Nowa spółka będzie realizowała projekt biurowy w centrum Wrocławia przy al. Jana Pawła II, polegający na wybudowaniu dwóch nowoczesnych budynków klasy A z uzupełniającą funkcją handlowo-usługową o łącznej powierzchni ok. 33 tys. mkw. 

 

Projekt Yacht Park usytuowany na gdyńskim Molo Rybackim będzie realizowany samodzielnie przez Grupę Kapitałową PHN. W ramach inwestycji powstanie luksusowy kompleks mieszkalny z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami. W październiku br. została podpisana umowa, na podstawie której Grupa Kapitałowa PHN odkupiła od mLocum S.A. udziały w spółce Apartamenty Molo Rybackie Sp. z o.o., realizującej inwestycję Yacht Park. Rozpoczęcie prac budowalnych planowane jest w 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA