PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN wyda blisko 2 mld złotych na projekty handlowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 sty 2013 09:40

PHN wyda blisko 2 mld złotych na projekty handlowe

Polski Holding Nieruchomości planuje zrealizować w całej Polsce kilka nowych obiektów handlowych. Chodzi m.in. o inwestycje w Warszawie, Lućmierzu i Gdyni. Łączne nakłady inwestycyjne na pięć obiektów handlowe mogą wynieść nawet 1,8 mld złotych.

REKLAMA

PHN przygotowuje przede wszystkim kilka inwestycji w Warszawie. Chodzi o budowę obiektu przy ul. Wilanowskiej 372, z przy Bartyckiej 26 oraz na Białołęce.

Pierwsza z inwestycji jest mniej prawdopodobna. Firma planuje bowiem stworzyć zrealizować w tym miejscu obiekty biurowe. Jeśli projekt okaże się nieopłacalny, PHN podejmie próbę zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, by wybudować tam obiekt handlowo-usługowy o powierzchni najmu 30 tys. mkw.

Inwestycja miałaby powstać w pobliżu ul. Wołoskiej i al. Wilanowskiej - w niedalekiej odległości od stacji metra Wilanowska oraz Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Jeśli realizowany będzie projekt handlowy, jego budowa może ruszyć w IV kwartale 2015 roku. Planowana data zakończenia inwestycji to II kwartał 2017 roku. Wartość projektu to nawet 242,1 mln złotych.

Drugi z warszawskich projektów, przy ul. Bartyckiej to centrum wystawienniczo-handlowe. Powstanie on na powierzchni 7,6 ha. Szacunkowa powierzchnia najmu to prawie 69 tys. mkw. Obiekt znajdzie się w bliskiej odległości od ul. Czerniakowskiej. Planowana inwestycja będzie składała się z dwóch etapów.

Obiekt powstanie we współpracy z partnerem na zasadzie joint venture. Pierwsza faza inwestycji wystartuje w 2014 roku, druga - w 2016 roku. Ostatecznie centrum ma powstać do 2017 roku. Wartość nakładów inwestycyjnych to około 543 mln złotych.

Trzecia, warszawska inwestycja powstanie w Lewadowie, na Białołęce. Chodzi o nieruchomość położoną wzdłuż Trasy Toruńskiej. PHN planuje zrealizować tu obiekty handlowe i usługowe o łącznej powierzchni najmu 60 tys. mkw. Inwestycja będzie składała się z kilku projektów. Obecnie na tym terenie istnieje już McDonalds, w najbliższym czasie wystartuje salon i serwis samochodowy.

Budowa inwestycji rozpocznie się w II kwartale 2014 roku. Jej koniec spodziewany jest na IV kwartał 2018 roku. Nakłady inwestycyjne to około 268 mln złotych.

PHN planuje także zbudować centrum handlowo-usługowe w Lućmierzu. Inwestycja zajmie działkę o powierzchni 10 ha, na której powstanie 40 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Budowa może wystartować w II kwartale 2015 roku. Planowane zakończenie to IV kwartał 2016 roku. Nakłady inwestycyjne to 186 mln złotych.

Obiekt handlowy powstanie także w ramach Portu Rybackiego w Gdyni. Na działce o powierzchni 10 ha PHN zrealizuje kompleks handlowo-biurowo-mieszkaniowy. Część komercyjna zajmie prawie 71 tys. mkw.

Projekt handlowy wystartuje w III kwartale 2014 roku. Inwestycja zakończy się w IV kwartale 2015 roku. Nakłady inwestycyjne na cały kompleks to ponad 1,25 mld złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA