PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN wyda blisko 2 mld złotych na projekty handlowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 sty 2013 09:40

PHN wyda blisko 2 mld złotych na projekty handlowe

Polski Holding Nieruchomości planuje zrealizować w całej Polsce kilka nowych obiektów handlowych. Chodzi m.in. o inwestycje w Warszawie, Lućmierzu i Gdyni. Łączne nakłady inwestycyjne na pięć obiektów handlowe mogą wynieść nawet 1,8 mld złotych.

REKLAMA

PHN przygotowuje przede wszystkim kilka inwestycji w Warszawie. Chodzi o budowę obiektu przy ul. Wilanowskiej 372, z przy Bartyckiej 26 oraz na Białołęce.

Pierwsza z inwestycji jest mniej prawdopodobna. Firma planuje bowiem stworzyć zrealizować w tym miejscu obiekty biurowe. Jeśli projekt okaże się nieopłacalny, PHN podejmie próbę zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, by wybudować tam obiekt handlowo-usługowy o powierzchni najmu 30 tys. mkw.

Inwestycja miałaby powstać w pobliżu ul. Wołoskiej i al. Wilanowskiej - w niedalekiej odległości od stacji metra Wilanowska oraz Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Jeśli realizowany będzie projekt handlowy, jego budowa może ruszyć w IV kwartale 2015 roku. Planowana data zakończenia inwestycji to II kwartał 2017 roku. Wartość projektu to nawet 242,1 mln złotych.

Drugi z warszawskich projektów, przy ul. Bartyckiej to centrum wystawienniczo-handlowe. Powstanie on na powierzchni 7,6 ha. Szacunkowa powierzchnia najmu to prawie 69 tys. mkw. Obiekt znajdzie się w bliskiej odległości od ul. Czerniakowskiej. Planowana inwestycja będzie składała się z dwóch etapów.

Obiekt powstanie we współpracy z partnerem na zasadzie joint venture. Pierwsza faza inwestycji wystartuje w 2014 roku, druga - w 2016 roku. Ostatecznie centrum ma powstać do 2017 roku. Wartość nakładów inwestycyjnych to około 543 mln złotych.

Trzecia, warszawska inwestycja powstanie w Lewadowie, na Białołęce. Chodzi o nieruchomość położoną wzdłuż Trasy Toruńskiej. PHN planuje zrealizować tu obiekty handlowe i usługowe o łącznej powierzchni najmu 60 tys. mkw. Inwestycja będzie składała się z kilku projektów. Obecnie na tym terenie istnieje już McDonalds, w najbliższym czasie wystartuje salon i serwis samochodowy.

Budowa inwestycji rozpocznie się w II kwartale 2014 roku. Jej koniec spodziewany jest na IV kwartał 2018 roku. Nakłady inwestycyjne to około 268 mln złotych.

PHN planuje także zbudować centrum handlowo-usługowe w Lućmierzu. Inwestycja zajmie działkę o powierzchni 10 ha, na której powstanie 40 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Budowa może wystartować w II kwartale 2015 roku. Planowane zakończenie to IV kwartał 2016 roku. Nakłady inwestycyjne to 186 mln złotych.

Obiekt handlowy powstanie także w ramach Portu Rybackiego w Gdyni. Na działce o powierzchni 10 ha PHN zrealizuje kompleks handlowo-biurowo-mieszkaniowy. Część komercyjna zajmie prawie 71 tys. mkw.

Projekt handlowy wystartuje w III kwartale 2014 roku. Inwestycja zakończy się w IV kwartale 2015 roku. Nakłady inwestycyjne na cały kompleks to ponad 1,25 mld złotych.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA