PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pieniądz lubi ciszę, ale negocjacje w sprawie kolejnych transakcji trwają

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 sie 2014 11:20

Pieniądz lubi ciszę, ale negocjacje w sprawie kolejnych transakcji trwają

Obecnie na polskim rynku nieruchomości komercyjnych toczy się kilka znaczących rozmów biznesowych, które - po finalizacji - podniosą całkowity wolumen transakcji inwestycyjnych - zdradza w rozmowie z Propertynews.pl Marcin Purgal, Associate, Dział Doradztwa Inwestycyjnego, Savills.

REKLAMA

- Wymienić tu można sprzedaż portfela nieruchomości biurowych należących do Ghelamco, sprzedaż budynku biurowego Metropolitan w Warszawie czy sprzedaż dwóch dużych centrów handlowych zlokalizowanych w Szczecinie i we Wrocławiu do południowokoreańskiego funduszu inwestycyjnego NPS - mówi Marcin Purgal.

Jak dodaje, na sprzedaż wystawionych jest też kilkanaście innych nieruchomości, w tym kilka dużych centrów handlowych zarówno w Warszawie jak i miastach regionalnych, parków magazynowych oraz budynków biurowych.

- Rynek inwestycyjny w nieruchomości komercyjne charakteryzuje się dość dużą poufnością, jeżeli chodzi o realizowane transakcje, wyznając zasadę, iż „pieniądz lubi ciszę", stąd też czasami dowiadujemy się o zakończonych transakcjach z opóźnieniem - podsumowuje ekspert z Savillsa.

Purgal podkreśla, że prognozy dotyczące rynku transakcji w polskim sektorze nieruchomości komercyjnych są optymistyczne i wydaje się, iż kolejny rok z rzędu będziemy mogli zaobserwować rekordowe wyniki, jeżeli chodzi o wolumen oraz liczbę zrealizowanych umów. - Jednocześnie biorąc pod uwagę toczące się transakcje oraz nieruchomości, jakie mogą być przedmiotem sprzedaży, możemy stwierdzić, iż polski rynek nieruchomości będzie dalej odgrywał dominującą pozycję w regionie CEE. Szacujemy, iż rok 2014 powinien zamknąć się całkowitym wolumenem transakcji przekraczającym rekordową wartość osiągniętą w 2013 roku, w optymistycznych prognozach może przewyższyć wartość 3,5 miliarda euro - twierdzi.

Zdaniem eksperta, polski rynek nieruchomości komercyjnych jest dobrze rozwinięty i oferuje wiele ciekawych oraz atrakcyjnych produktów nieruchomościowych we wszystkich sektorach. Transakcje inwestycyjne zarówno toczą się na nowo wybudowanych obiektach, jak również na nieruchomościach z historią. - Biorąc pod uwagę aktywność inwestorów, poszukujących dobrych nieruchomości do zakupu, deweloperów budujących nowe obiekty komercyjne, szacujemy, iż wysoka aktywność inwestycyjna zastanie utrzymana w kolejnych latach - uważa Purgal.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA