PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsza restauracja Starbucks w formacie drive-thru ruszyła w Parku Handlowym Bielany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 sty 2012 16:38

Ruszyła pierwsza w Europie Środkowej i Wschodniej kawiarnia Starbucks w formacie drive-thru, czyli lokal wyposażony w okienko, w którym osoby zmotoryzowane mogą kupić kawę na wynos. Lokal znajduje się przy ulicy Czekoladowej 14a w Bielanach Wrocławskich, na terenie Parku Handlowego Bielany. Do tej pory w Europie sieć rozwijała ten koncept jedynie w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

REKLAMA

Otwarcia dokonała firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o.

Kawiarnia wraz z ogródkiem, który będzie uruchamiany w okresie wiosenno-letnim, zajmuje powierzchnię 220 mkw. i oferuje 91 miejsc siedzących, głównie foteli i drewnianych krzeseł ustawionych przy okrągłych stolikach.

Okienko drive-thru będzie czynne codziennie godzinę dłużej niż kawiarnia. Nowy lokal Starbucks zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu (Wi-Fi) i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zatrudnienie znalazło w nim 17 osób.

- Bardzo cieszymy się, że Starbucks zdecydował się wprowadzić koncept drive-thru do Europy Środkowej i Wschodniej, a Polska jest pierwszym krajem, w którym będziemy go testować. Dzięki temu już od dziś nasi goście przejeżdżający przez Bielany Wrocławskie mogą zabrać ze sobą swoją ulubioną kawę w podróż bez potrzeby dłuższego postoju, a osoby, które mają więcej czasu mogą zatrzymać się w naszej kawiarni i cieszyć się jej niepowtarzalną atmosferą - powiedziała Izabela Winsztal, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

Kawiarnia Starbucks w Bielanach Wrocławskich to 21. lokal tej sieci w Polsce. Oprócz niej firma zarządza dziesięcioma kawiarniami
w Warszawie, trzema we Wrocławiu, dwiema w Poznaniu, dwiema w Gdańsku i po jednej w Krakowie, Gdyni oraz Szczecinie. Pierwsza lokalizacja przy ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta 8 kwietnia 2009 roku. Do końca 2011 roku w Polsce funkcjonowało dwadzieścia kawiarni Starbucks.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA