PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsze centrum outletowe w Polsce zdobyło certyfikat BREEAM In-Use

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lut 2014 16:22

Pierwsze centrum outletowe w Polsce zdobyło certyfikat BREEAM In-Use

Factory Warszawa Ursus to pierwsze centrum wyprzedażowe w Polsce z certyfikatem BREEAM In-Use. Międzynarodowi audytorzy badali ekologiczne standardy w konstrukcji budynku, zastosowane urządzenia i sprzyjający zrównoważonemu rozwojowi sposób zarządzania obiektem. Powstałe w 2002 roku jest jednym z pięciu centrów outletowych firmy Neinver w Polsce.

REKLAMA

- Certyfikat BREEAM In-Use dla FACTORY Ursus pokazuje, że mimo 12 lat od powstania obiektu można z powodzeniem podążać za intensywnie zmieniającymi się standardami w zakresie „zielonego budownictwa". To kwestia konsekwentnej polityki firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i pracy całego zespołu danego obiektu - mówi Marcin Melerski, Site Facility Manager Neinver Polska.

Audytorzy BREEAM badali centrum w wielu obszarach: przyjętych standardów, procedur, polityki firmy czy wreszcie zastosowanych urządzeń.
W Factory Ursus szczególną uwagę skupiono na tym, by w maksymalny sposób wykorzystać dostępne media, zapobiegając utracie ciepła, wody czy energii elektrycznej. Zastosowane instalacje i urządzenia charakteryzują się wysoką wydajnością.

Oświetlenie i praca urządzeń elektrycznych w budynku jest specjalnie sterowana, w zależności od natężenia światła dziennego, pory dnia i intensywności pracy centrum. Wykorzystywane są również energooszczędne źródła światła, jak chociażby lampy LEDowe. W toaletach zastosowano oszczędne baterie umywalkowe oraz specjalne zawory w pisuarach i prysznicach, przeciwdziałające utracie wody.

W układach chłodniczych urządzeń pracujących w centrum stosowane są gazy, które nie zaburzają naturalnego składu atmosfery. Powietrze w Factory Ursus jest systematycznie badane i sterowane pod kątem zawartości dwutlenku węgla tak, by w jak najlepszy sposób wpływać na komfort przebywających w nim ludzi- klientów i pracowników.

W instalacjach użyte zostały urządzenia energooszczędne z wysokim wskaźnikiem EER, czyli wydajności elektrycznej. Wszystkie odpady są w odpowiedni sposób segregowane i przetwarzane. Recycling dotyczy zarówno odpadów pozostawianych przez klientów centrum jak i najemców.

BREEAM to nie tylko standardy eko wewnątrz budynku, ale lokalizacja w aglomeracji, czy łatwa dostępność miejskiej komunikacji. Centrum zlokalizowane jest w pobliżu stacji autobusowej oraz kolejowej. Nie zapomniano też o stojakach na rowery.

W portfolio firmy Neinver w Polsce jest obecnie pięć centrum Factory Outlet, zlokalizowanych w czterech miastach: Warszawa - Ursus i Annopol, Poznań, Wrocław i Kraków. Otwarty w 2002 roku Factory Ursus był pierwszym centrum wyprzedażowym w Polsce i pierwszą inwestycją firmy Neinver w kraju.

Neinver działa w sześciu krajach europejskich: Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii. Jako pierwszy wprowadził koncept centrów outlet w Polsce i Hiszpanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA