PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsze centrum outletowe w Polsce zdobyło certyfikat BREEAM In-Use

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lut 2014 16:22

Pierwsze centrum outletowe w Polsce zdobyło certyfikat BREEAM In-Use

Factory Warszawa Ursus to pierwsze centrum wyprzedażowe w Polsce z certyfikatem BREEAM In-Use. Międzynarodowi audytorzy badali ekologiczne standardy w konstrukcji budynku, zastosowane urządzenia i sprzyjający zrównoważonemu rozwojowi sposób zarządzania obiektem. Powstałe w 2002 roku jest jednym z pięciu centrów outletowych firmy Neinver w Polsce.

REKLAMA

- Certyfikat BREEAM In-Use dla FACTORY Ursus pokazuje, że mimo 12 lat od powstania obiektu można z powodzeniem podążać za intensywnie zmieniającymi się standardami w zakresie „zielonego budownictwa". To kwestia konsekwentnej polityki firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i pracy całego zespołu danego obiektu - mówi Marcin Melerski, Site Facility Manager Neinver Polska.

Audytorzy BREEAM badali centrum w wielu obszarach: przyjętych standardów, procedur, polityki firmy czy wreszcie zastosowanych urządzeń.
W Factory Ursus szczególną uwagę skupiono na tym, by w maksymalny sposób wykorzystać dostępne media, zapobiegając utracie ciepła, wody czy energii elektrycznej. Zastosowane instalacje i urządzenia charakteryzują się wysoką wydajnością.

Oświetlenie i praca urządzeń elektrycznych w budynku jest specjalnie sterowana, w zależności od natężenia światła dziennego, pory dnia i intensywności pracy centrum. Wykorzystywane są również energooszczędne źródła światła, jak chociażby lampy LEDowe. W toaletach zastosowano oszczędne baterie umywalkowe oraz specjalne zawory w pisuarach i prysznicach, przeciwdziałające utracie wody.

W układach chłodniczych urządzeń pracujących w centrum stosowane są gazy, które nie zaburzają naturalnego składu atmosfery. Powietrze w Factory Ursus jest systematycznie badane i sterowane pod kątem zawartości dwutlenku węgla tak, by w jak najlepszy sposób wpływać na komfort przebywających w nim ludzi- klientów i pracowników.

W instalacjach użyte zostały urządzenia energooszczędne z wysokim wskaźnikiem EER, czyli wydajności elektrycznej. Wszystkie odpady są w odpowiedni sposób segregowane i przetwarzane. Recycling dotyczy zarówno odpadów pozostawianych przez klientów centrum jak i najemców.

BREEAM to nie tylko standardy eko wewnątrz budynku, ale lokalizacja w aglomeracji, czy łatwa dostępność miejskiej komunikacji. Centrum zlokalizowane jest w pobliżu stacji autobusowej oraz kolejowej. Nie zapomniano też o stojakach na rowery.

W portfolio firmy Neinver w Polsce jest obecnie pięć centrum Factory Outlet, zlokalizowanych w czterech miastach: Warszawa - Ursus i Annopol, Poznań, Wrocław i Kraków. Otwarty w 2002 roku Factory Ursus był pierwszym centrum wyprzedażowym w Polsce i pierwszą inwestycją firmy Neinver w kraju.

Neinver działa w sześciu krajach europejskich: Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii. Jako pierwszy wprowadził koncept centrów outlet w Polsce i Hiszpanii.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA