PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwszy w Polsce certyfikat BREEAM Excellent dla centrum handlowego

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 wrz 2014 09:52

Pierwszy w Polsce certyfikat BREEAM Excellent dla centrum handlowego

Tarasy Zamkowe, projekt Immofinanz Group realizowany w Lublinie, to pierwsze centrum handlowe w Polsce, które uzyskało certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej. BREEAM jest jednym z najbardziej kompleksowych i uznanych audytów w zakresie ekologii budynków.

REKLAMA

- Fakt, że jesteśmy pierwszą firmą, której udało się uzyskać ten certyfikat w Polsce odzwierciedla naszą strategię troski o zachowanie efektywności energetycznej oraz wykorzystywania technologii budowlanych, które chronią zasoby zarówno w czasie renowacji, nowych przejęć jak i tworzenia własnych projektów inwestycyjnych. Ponadto, Tarasy Zamkowe oraz wszystkie nasze obecne i przyszłe projekty są lub będą certyfikowane zgodnie z kryteriami zrównoważonego rozwoju - mówi Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

Standardy certyfikatu BREEAM zastosowane przy projektowaniu, tworzeniu i późniejszej eksploatacji Tarasów Zamkowych w Lublinie obejmują: redukcję zużycia energii o 36,4 proc., redukcję zużycia wody o 55 proc., redukcję emisji gazów cieplarnianych o 35 proc. oraz zapewnienie zdrowszego środowiska dla pracowników.

Tarasy Zamkowe w Lublinie zostały zaprojektowane z wykorzystaniem technologii symulacji dynamicznego modelowania energetycznego, która tworzy prawdziwy obraz zużycia energii dla obiektu. Wszystkie lokale najemców zostaną wyposażone w indywidualne liczniki,
aby zapewnić najemcom rozliczenie rzeczywistego zużycia: energii elektrycznej, ogrzewania, chłodzenia, gazu i wody.

Ponadto zaplanowano szereg rozwiązań projektowych, które zapewnią zdrowsze środowisko dla pracowników Tarasów Zamkowych: system oświetlenia zgodny z najlepszymi praktykami w zakresie ochrony wzroku i komfortu widzenia, który całkowicie eliminuje problemy zdrowotne powstałe na skutek migotania lub fluorescencyjnego światła; systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji dla obiektu poddane komputerowej symulacji, aby zapewnić dostosowywanie poziomu ogrzewania i chłodzenia w wybranym miejscu pracy; sterowane przez użytkowników rolety okienne zapewniające ochronę przed intensywnym światłem; starannie zaprojektowane pomieszczenia biurowe spełniające wymagane normy poziomu hałasu wewnątrz budynku. Powyższe czynniki zapewnią lepszy komfort pracy oraz wysoki poziom satysfakcji przyszłych pracowników centrum.

Dodatkowo, każdy najemca otrzyma Podręcznik Użytkowania Budynku, zawierający wytyczne odnośnie funkcjonowania obiektu oraz informacje, w jaki sposób można przyczyniać się do oszczędzania energii i jak efektywnie kontrolować swoje środowisko.

  • 1
  • 2
  • Raf 2014-09-16 10:31:04
    I co z tego? Dla jakiego Kazka ma to znaczenie, poza pewnie nadmuchanymi pannami z działów PR. Co tańsza powierzchnia będzie, więcej klientów przyjdzie. Nie wspominając, że ten obiekt był stawiany w technologii CCC

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA