PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PIH: Nowy projekt ustawy o podatku handlowym bez kryterium powierzchni

  • Autor: PAP
  • 11 sty 2016 07:53

PIH: Nowy projekt ustawy o podatku handlowym bez kryterium powierzchni

Rząd przygotowuje nowy projekt ustawy o podatku od sklepów wielkopowierzchniowych, który ma być gotowy jeszcze w styczniu. W nowym projekcie prawdopodobnie nie będzie zapisu dot. kryterium powierzchniowego - mówi Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny PIH. Dodał, że zmiany w projekcie nie powinny zmienić wielkości dochodów planowanych z podatku.

REKLAMA

W piątek odbyło się spotkanie przedstawicieli branży handlowej ze stroną rządową, którą reprezentowali m.in. premier Beata Szydło, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, minister finansów Paweł Szałamacha oraz szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

 "Jako branża jesteśmy zadowoleni z tego spotkania. Uzyskaliśmy zapewnienie, że już wkrótce, bo jeszcze w styczniu, rząd przedstawi nowy projekt ustawy o podatku. To cieszy. Wyraźnie widać, że rząd planuje odejść od kryterium powierzchniowego. Widać także działania w kierunku większej progresji podatku" - powiedział Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu.

 "Na szczegóły musimy poczekać, ale jako branża czujemy, że nasze postulaty zostały uwzględnione. Jest wola rozmów ze strony rządu" - dodał.

Ptaszyński powiedział, że strona dochodowa nie powinna ulec zmianie.

"Nasze szacunki mówią, że w wersji przez nas postulowanej, dochody powinny być na poziomie 2,5 mld zł rocznie, a więc blisko tego, czego oczekuje od podatku rząd. Te kwoty powinny się +spotkać+, nie widzę tu zagrożenia" - powiedział.

W projekcie ustawy budżetowej na 2016 r. uwzględniono dochody z podatku od sklepów wielkopowierzchniowych na kwotę 2,0 mld zł.

Projekt ustawy autorstwa PiS, dotyczącej podatku od sklepów wielkopowierzchniowych, zakładał 2-proc. stawkę od przychodów sklepów o powierzchni powyżej 250 m kw.

Ptaszyński dodał, że rząd nie wykluczył kolejnej tury rozmów z branżą.

"Pani premier nie wykluczyła kolejnych rozmów, ale na razie czekamy na nowy projekt" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - ECE Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Polska Rada Centrów Handlowych Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA