PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pizza Hut pod skrzydłami AmRestu

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2016 08:09

Pizza Hut pod skrzydłami AmRestu fot. Fotolia

AmRest zawarł z Pizza Hut Europe wstępne porozumienie, na mocy którego zostanie masterfranczyzobiorcą marki Pizza Hut w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Spółka podała, że porozumienie określa warunki, na jakich ma dojść do zawarcia ramowej umowy franczyzowej i innych umów, dotyczących praw i licencji w zakresie rozwoju, posiadania i prowadzenia restauracji Pizza Hut w krajach Europy Środkowo-Wschodniej: Polsce, Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Słowacji i Słowenii.

Postanowienia umów będą miały zastosowanie od 1 października 2016 roku. - Zgodnie z założeniami AmRest jako master-franczyzobiorca nabędzie na podstawie umów prawa do udzielania na rzecz osób trzecich franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut (tzw. subfranczyza), przy zachowaniu określonego udziału lokali prowadzonych bezpośrednio przez spółkę - podał AmRest.

Ramowa umowa franczyzowa zostanie zawarta na 10 lat z możliwością jej przedłużenia po spełnieniu określonych warunków.

- Po wejściu w życie umów AmRest będzie zobowiązany do otwierania i prowadzenia restauracji Pizza Hut zgodnie z ustalonym planem rozwoju, który zawiera minimalną liczbę otwarć w poszczególnych latach obowiązywania umów. Jeśli AmRest nie wypełni obowiązków wynikających z planu rozwoju, PH Europe będzie uprawniona do zmiany warunków lub rozwiązania ramowej umowy franczyzowej i/lub umowy rozwoju. Intencją stron jest znaczne zwiększenie obecności marki Pizza Hut w zdefiniowanych w porozumieniu krajach w najbliższych latach - napisano.

Porozumienie zostanie rozwiązane, jeśli do zawarcia umów nie dojdzie do 30 czerwca.

- Zarząd AmRest widzi duży potencjał do rozwoju marki Pizza Hut w Europie Środkowo-Wschodniej. Uzyskanie przywilejów master-franczyzobiorcy pozwoli spółce wzmocnić pozycję lidera rynku restauracyjnego w regionie i przyczyni się do kreowania wartości dodanej dla akcjonariuszy spółki - podał AmRest.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA