PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKP przebuduje dworzec w Szczecinie za 120 mln złotych

  • Autor: PAP
  • 16 cze 2014 15:45

PKP ogłosiły przetarg na gruntowną przebudowę dworca Szczecin Główny, dzięki której obiekt ma stać się bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szacunkowa wartość inwestycji to 118,59 mln zł netto.

REKLAMA

Jak podały PKP, modernizacja obejmie również przyległe tory i perony. Inwestycja będzie realizowana w formule „projektuj buduj". Termin składania ofert wyznaczono na 7 lipca, a wadium ustalono na 3 mln zł.

Wykonawca zostanie wybrany według kryterium najniższej ceny. Zamawiający zakłada, że prace będą prowadzone w terminie od 14 września 2014 do 31 października 2015 r.

- Planowany zakres inwestycji w Szczecinie to kompleksowa przebudowa budynku dworca wraz ze zmianą organizacji ruchu na terenie stacji. Przebudowany zostanie również tunel podziemny oraz kładka. Zupełnie nowym elementem będzie kładka łącząca ulicę Owocową bezpośrednio z budynkiem dworca. Stanie się ona główną drogą z budynku na perony - poinformowały PKP.

- Zostanie również wymieniona nawierzchnia peronów. Powstaną nowe wiaty. Całość zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych, zainstalowany będzie nowoczesny system monitoringu - dodały.

Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP, podkreślił, że spółka wkroczyła w kolejny etap szeroko zakrojonych inwestycji, współfinansowanych z funduszy unijnych. Oprócz dworca w Szczecinie, przebudowane zostaną też obiekty w Bydgoszczy i Gliwicach.

- Gruntownie zmodernizowane dworce będą nie tylko nowoczesne i bardziej funkcjonalne. Mamy nadzieję, że staną się także wizytówkami miast. Dotychczas, dzięki środkom Unii Europejskiej, zmodernizowaliśmy dworce we Wrocławiu i Gdyni oraz wybudowaliśmy zupełnie nowy, podziemny dworzec Kraków Główny - zaznaczył Bator, cytowany w komunikacie.

  • Marius 2014-06-17 11:07:43
    Najwyższy czas. Do tej pory była tylko optyka co nie wyglądało ani dobrze ani nie było funkcjonalne.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA