PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKP szuka inwestorów dla małych projektów deweloperskich

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 cze 2014 08:20

PKP szuka inwestorów dla małych projektów deweloperskich

PKP SA szuka inwestora dla pilotażowego programu Małe Projekty Deweloperskie. Polega on na komercyjnym zagospodarowaniu nieruchomości zlokalizowanych w siedmiu miastach w Polsce.

REKLAMA

Portfolio składa się z siedmiu nieruchomości zlokalizowanych w Mińsku Mazowieckim, Warszawie - Dzielnicy Włochy, Oświęcimiu, Koninie, Włocławku, Dębicy i Katowicach.

- Inwestorzy zainteresowani nowym komercyjnym zagospodarowaniem nieruchomości, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych oraz budową dworców kolejowych, w wybranych lokalizacjach, od 12. czerwca mogą zgłaszać się po odbiór memorandum informacyjnego, na podstawie którego będą składać ofertę współpracy - podano w komunikacie.

Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych sprawia, że objęte projektem nieruchomości są niezwykle atrakcyjne i mają duży potencjał komercyjny. Szacowana powierzchnia komercyjna poszczególnych nieruchomości waha się w przedziale od 700 do 7 500 mkw. Od potencjalnych inwestorów PKP oczekuje stworzenia spójnej koncepcji, która uwzględni położenie nieruchomości i walory terenu.

- Komercyjne zagospodarowanie terenów kolejowych oznacza korzyści zarówno dla inwestorów, jak i dla lokalnych społeczności. To bardzo dobre miejsca na działalność handlową. Małe projekty deweloperskie mają przyczynić się do znaczącego ożywienia terenów przy stacjach kolejowych." - mówi Jarosław Bator - dyrektor zarządzający ds. Nieruchomości w PKP SA.

W ostatnich latach Polskie Koleje Państwowe SA zrealizowały dwa duże projekty deweloperskie. Dzięki współpracy z zewnętrznymi inwestorami w Katowicach i Poznaniu powstały nowe dworce i węzły komunikacyjne połączone z galeriami handlowymi. Obecnie realizowane są kolejne projekty w tej formule - budowa nowych dworców Warszawa Zachodnia i Warszawa Gdańska, wraz z zabudową komercyjną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • prawda dla ciebie bator 2014-07-20 15:54:04
    jeżeli masz ohote zniszczyć targ na świebodzkim oraz ludzi dla których jest to jedyny chleb ,to pamiętaj jak bedziesz kładł swoje dziecko do łóżka mówił jaki tata fajny ,a za plecami życie nie setki ale co najmniej tyś ludzi ciekawe co oni powiedzą głodnym dziecią
  • urbanista 2014-06-19 14:32:21
    Jeżeli rezultaty współpracy PKP z deweloperami mają być takie jak w Katowicach a zwłaszcza w Poznaniu, to lepiej żeby tej współpracy nie było. PKP to nie spółka deweloperska, a podmiot którego głównym celem są kolejowe przewozy pasażerskie i towarowe ! Tereny, których PKP nie wykorzystuje do realizacji ściśle statutowych celów powinny być skomunalizowane i objęte ustaleniami planów miejscowych zagospodarowania przestrzennego, a dopiero na tej podstawie udostępniane inwestorom komercyjnych projektów nieruchomościowych.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA