PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKP tworzy spółkę deweloperską

 • Autor: Propertynews.pl
 • 23 wrz 2014 19:33

PKP SA szykuje nowy projekt, który jeszcze bardziej wzmocni obecność spółki na rynku nieruchomości komercyjnych. - Postanowiliśmy stworzyć specjalną spółkę deweloperską, która zajmie się budowaniem kompetencji związanych z wykorzystaniem terenów inwestycyjnych znajdujących się w portfelu PKP pod cele deweloperskie - powiedział podczas rozmowy z Propertynews.pl Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.

REKLAMA

PKP nie od dziś jest istotnym graczem na polskim rynku nieruchomości. Takie projekty, jak Poznań City Center czy Galeria Katowicka, realizowane w ramach przebudowy dworców kolejowych, zmieniły oblicza tych miast. Firma ma jednak kolejne pomysły, by możliwie jak najlepiej wykorzystać potencjał płynący z działalności deweloperskiej.

- Doszliśmy do wniosku, że skala i liczba projektów, które chcemy realizować w ramach spółek joint ventures z partnerami prywatnymi, jest na tyle duża, że zarządzanie nimi np. jako spółkami celowymi z poziomu PKP SA, byłoby zadaniem bardzo trudnym - tłumaczy Bator.

Rozwiązaniem tego problemu ma być stworzenie zupełnie nowej spółki - deweloperskiej. - Mam także nadzieję, że przyszłe projekty komercyjne będą realizowane już przez tę spółkę - dodaje Jarosław Bator.

Jarosław Bator wyjaśnia, że jednym z olbrzymich atutów takiej decyzji jest znacznie łatwiejszy proces realizacji zysków w sytuacji, kiedy to Skarb Państwa zechce zebrać owoce działalności deweloperskiej PKP SA. - Naszym celem jest takie uelastycznienie działalności by właściciele, mogli w dowolnej chwili zrealizować zyski płynące z nieruchomości - podsumował Bator.

Jednocześnie wielkimi krokami zbliża się realizacja kolejnych projektów z portefa PKP. - Budowa nowej Warszawy Zachodniej ruszy w październiku lub listopadzie. Przygotowujemy się także do realizacji takich inwestycji jak m.in. Warszawa Gdańska. Ciągle również poszukujemy partnerów do innych projektów - komentuje członek zarządu PKP SA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

 • xm 2014-09-25 18:02:04
  (...)"zajmie się budowaniem kompetencji związanych z wykorzystaniem terenów inwestycyjnych znajdujących się w portfelu"(...)
  Kocham was, język godny VIII zjazdu pzpr.
 • pass 2014-09-25 09:15:58
  Żeby poprawić jakość komunikatów na dworcach, proponuję powołać też spółkę PKP Megafony
 • Anka 28 2014-09-24 09:51:19
  Dobrze, dobrze....ale te zyski to zrealizuje właściciel (skarb państwa) czy kolesie, rodziny i członkowie PO ??? :) Widać, że pani prezes PKP już realizuje zyski....za odejście z PKP do rządu dostanie ok 0,5 mln zł.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA