PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKS2 oficjalnie przejmuje PKS Kielce. Krok do kolejnej inwestycji komercyjnej w mieście

  • Autor: PAP
  • 28 maj 2013 17:36

Spółka PKS2 z Warszawy stała się właścicielem przedsiębiorstwa PKS Kielce. We wtorek po południu przedstawiciele inwestora podpisali umowę z likwidatorem kieleckiej spółki - poinformowała PAP pełnomocnik zarządu PKS2 Ewa Zurman.

REKLAMA

Część przewozowa oraz nieruchomości PKS Kielce zostały sprzedane za 9,8 mln zł. Inwestor chce obudować dworzec autobusowy nieruchomościami komercyjnymi. "Podtrzymujemy szacunki, co do wielkości przyszłej inwestycji. Koszt budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego to około 100 mln zł" - powiedziała PAP Zurman.

Termin podpisania umowy u notariusza kilkakrotnie przekładano. Jak informowała wcześniej PAP Zurman, zmiany terminów wynikały z kwestii formalnych i nie były w żadnym wypadku spowodowane brakiem porozumienia między inwestorem a miastem co do wizji przyszłego zagospodarowania terenów wokół dworca. "Złożyliśmy nasze uwagi do projektu planu zagospodarowania przestrzennego tego miejsca i liczymy na dyskusję z władzami Kielc" - dodała pełnomocnik inwestora.

Projekt budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Kielcach zakłada zachowanie kopuły dworca z przełomu lat 70. i 80. ubiegłego stulecia i obudowanie jej budynkami z funkcjami komercyjnymi. Nie jest jeszcze określone jasno, czy będą to sklepy, punkty usługowe czy biura. PKS2 poinformowało wcześniej, że zamierza odsłonić widok na stary dworzec od strony ulicy Czarnowskiej. Inwestor planuje jednak zlikwidowanie ruchu okrężnego dla autobusu wokół rotundy dworca. Z kolei miasto chce zachować bryłę budynku w niezmienionym kształcie z zachowaniem dotychczasowej organizacji ruchu.

PKS Kielce S.A. jest w stanie likwidacji od listopada 2010 roku. W 2011 roku słowacki inwestor chciał kupić dworzec i tereny, na których znajduje się budynek za 19,5 mln zł. Umowa została zerwana we wrześniu ub. roku, gdy pojawiły się problemy z uregulowaniem spraw własnościowych działek.

W marcu spółka Polska Komunikacja Samochodowa 2, jako jedyny podmiot wzięła udział w aukcji należącego do Skarbu Państwa przedsiębiorstwa PKS Kielce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA