PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Płatności kartą już we wszystkich sklepach Biedronki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 wrz 2014 10:55

Klienci Biedronki mogą już realizować transakcje kartami we wszystkich 2500 sklepów sieci zlokalizowanych w ponad 900 miejscowościach w całej Polsce. Wszystkie nowo otwierane placówki od razu wyposażane będą w terminale płatnicze.

REKLAMA

Przypomnijmy, że Biedronka rozpoczęła wdrażanie tej formy płatności 16 czerwca br. Sieć zdecydowała się na wprowadzenie terminali płatniczych w związku z istotnym obniżeniem poziomu opłat interchange w Polsce. Jak dodają przedstawicele sieci wprowadzone zmiany umożliwią Biedronce dalsze realizowanie strategii opartej na niskich cenach.

Odpowiadając na pytanie dotyczące oceny wdrożenia tej formy płatności - przedstawicele Jeronimo Martins Polska, poinformowali że liczba transakcji dokonywanych za pomocą kart płatniczych od czasu zakończenia testów w sklepach Biedronka codziennie się zwiększa.

Dodali, że na obecnym etapie jest jednak za wcześnie, by podsumowywać statystyki dotyczące tej formy płatności.

Jednocześnie podkreślili, że „wprowadzenie akceptacji kart płatniczych było kolejnym elementem, który czyni sieć Biedronka bliższą klientom. Możliwość płatności za pomocą kart spotyka się z zadowoleniem klientów i zwiększa ich komfort z dokonywania zakupów w naszych placówkach. Jednocześnie mają oni nadal do dyspozycji pozostałe metody płatności, czyli gotówkową i za pomocą aplikacji mobilnej. Mogą także korzystać z rozwiniętej sieci ok. 2100 bankomatów w pobliżu placówek Biedronka."

W odniesieniu do pytań o sprzedaż oraz wykorzystanie innych form płatności w kontekście wprowadzenia akceptacji kart płatniczych zaznaczono, że na obecnym etapie - ze względu na zbyt krótki czas, który upłynął od zakończenia procesu wdrażania usługi - nie udostępniamy tak szczegółowych danych. Nie udzielamy również informacji na temat kosztów wdrożenia płatności kartami w naszych sklepach.

Operator rozwija także system płatności mobilnych. Aplikacją mobilną iKASA w sklepach Biedronka mogą aktualnie posługiwać się klienci posiadający rachunek w Alior Banku, Getin Banku, Getin Online, Open Online oraz ESBANKU Banku Spółdzielczego, a także klienci Banku Pekao SA w oparciu o działający w tym banku system PeoPay.

Od października 2013 r., czyli od początku uruchomienia tej usługi, do końca sierpnia br. w sklepach sieci Biedronka dokonano ponad 550 tys. transakcji mobilnych (iKASA - ok. 310 tys. transakcji, PeoPay - ok. 245 tys. transakcji).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA