PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Płock z multifunkcyjnym projektem

  • Autor: PAP
  • 06 gru 2016 17:28

Płock z multifunkcyjnym projektem Fot. Fotolia

Płock poszukuje partnera do budowy centrum sportowo-rekreacyjnego z kompleksem basenów oraz częścią komercyjną. Inwestycja o szacunkowej wartości 40 do 70 mln zł, w zależności od uzgodnionego ostatecznie projektu, realizowana ma być w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

REKLAMA

W ogłoszonym we wtorek przetargu Urząd Miasta Płocka wyjaśnia, że celem przedsięwzięcia jest budowa wielofunkcyjnego obiektu przeznaczonego do sportów i rekreacji wodnej, dostępnego przez cały rok dla osób w różnym wieku, o różnym stanie zdrowia i poziomie sprawności.

Planowana jest m.in. budowa basenów, w tym sportowego i treningowego, alternatywnie z ruchomym dnem, umożliwiającym dostosowanie głębokości wody do różnego rodzaju potrzeb, jak np. zajęcia rehabilitacyjne czy nauka pływania. Obiekt dysponować ma również zjeżdżalniami, w tym wielotorową oraz multimedialną z towarzyszącymi efektami światła i dźwięku, a także opcjonalnie symulatorem surfingu. Uzupełnieniem funkcji sportowo-rekreacyjnych ma być wewnętrzny, rozległy taras - "Amfiteatr Słońca".

"Chcemy skorzystać z formuły partnerstwa publiczno-prywatnego, żeby zbudować nowoczesne centrum sportu z pływalnią i towarzyszącą nowoczesną infrastrukturą do rekreacji. Na razie szukamy partnera. Ostateczny projekt oraz termin realizacji planowanej inwestycji zależeć będzie od ustaleń z partnerem prywatnym" - powiedział PAP Hubert Woźniak z płockiego Urzędu Miasta.

Jak podkreślono w ogłoszeniu o zamówieniu, partner prywatny będzie zobowiązany do sfinansowania, zaprojektowania i budowy obiektu oraz jego utrzymania przez ok. 25 lat, natomiast podmiot publiczny, czyli samorząd Płocka, będzie musiał zapewnić nieruchomość pod inwestycję oraz partycypować finansowo w realizacji wspólnego projektu na zasadach ustalonych w dialogu.

"Formuła jest prosta. Dajemy grunt i infrastrukturę, natomiast obiekt buduje prywatny kapitał. Podmiot ten będzie otrzymywał co roku wynegocjowaną stawkę za wykupienie obiektu, czyli jego udostępnianie" - wyjaśnił Woźniak.

Centrum sportowo-rekreacyjne ma powstać w jednej z peryferyjnych dzielnic Płocka, w pobliżu kompleksu filii Politechniki Warszawskiej i hali widowiskowo-sportowej Orlen Arena. Zgodnie z założeniami projektu, na parterze obiektu o powierzchni ok. 5 tys. metrów kw. znajdować się ma strefa basenowa, a na piętrze strefa rekreacyjno-sportowa o powierzchni ok. 1,2 tys. metrów kw. oraz strefa usługowo-komercyjna zlokalizowana na ok. 700 metrach kw. W części podziemnej planowana jest strefa relaksu także o powierzchni ok. 700 metrów kw. Inwestycja będzie wymagała zagospodarowania terenu zajmującego łącznie ponad 21 tys. metrów kw.

"Szacowane nakłady inwestycyjne wynoszą od 40 do 70 mln zł w zależności od ostatecznego zakresu rzeczowego projektu" - zaznaczono w ogłoszeniu.

W ramach prowadzonego przez Urząd Miasta Płocka postępowania pięciu potencjalnych wykonawców, którzy złożą najkorzystniejsze oferty, zaproszonych zostanie do dialogu konkurencyjnego - składanie wniosków i ofert możliwe jest do 5 stycznia 2017 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA