PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Po 10 latach czas na remont - wywiad z Anną Thomas z Galerii Madison

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 paź 2013 09:45

Po 10 latach czas na remont - wywiad z Anną Thomas z Galerii Madison

Modernizacja, jaką przechodzi gdańska Galeria Madison, ma na celu odświeżenie wyglądu obiektu oraz usprawnienie jego działania. O wyzwaniach związanych z inwestycją opowiada Anna Thomas, dyrektor Galerii Madison w Gdańsku.

REKLAMA

Jakie były przyczyny podjęcia decyzji o modernizacji Galerii Madison?

Galeria Madison działa od 10 lat - zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian ze względu na upływ czasu. Chcemy być wciąż atrakcyjni dla naszych klientów. Modernizacja, jaką przechodzi Madison, pozwoli odświeżyć wygląd galerii oraz usprawnić jej działanie przy równoczesnym zachowaniu charakteru obiektu.

Wyremontowano już fontannę stojącą wewnątrz galerii oraz patio, a w częściach wspólnych zamontowano nowoczesne, LED-owe oświetlenie oraz dodatkową nitkę schodów ruchomych.

Następnym krokiem, zaplanowanym na jesień tego roku, będzie remont toalet i wymiana pomp ciepła. Ponadto, dla wygody klientów, dobudowano dodatkową nitkę schodów ruchomych, prowadzącą z pierwszego piętra na parter, natomiast w istniejących schodach odwrócono bieg, co usprawniło komunikację i spowodowało, że znacznie więcej klientów odwiedza pierwsze piętro galerii.

Przed jakimi wyzwaniami stanęli Państwo podczas planowania inwestycji?

Podejmując decyzję o modernizacji centrum handlowego, konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do tego od strony finansowej. Dla nas najbardziej kosztowna była wymiana standardowych świetlówek w częściach wspólnych galerii na nowoczesne oświetlenie LED. Liczymy jednak, że inwestycja ta zwróci się po 3,5 roku użytkowania.

Charakter prowadzonych prac należy dostosować do formatu obiektu i jego architektury. Galeria Madison usytuowana jest w samym centrum Gdańska. Kształt pasażu, jego szerokość, dobór użytych materiałów, detale zdobnicze i dekoracje nawiązują do charakterystycznych cech historycznego wyglądu miasta - elewacji kamienic i staromiejskich uliczek. Podczas modernizacji tak samo istotne było dla nas unowocześnienie obiektu, jak i zachowanie tego charakteru.

Wszelkie działania budowlane są zazwyczaj uciążliwe dla klientów i najemców galerii. Udało nam się jednak uniknąć tego problemu dzięki przeprowadzeniu głośnych i brudzących prac budowlanych w nocy oraz powiększeniu ekipy sprzątającej o dodatkowe osoby. Remont odbywał się niemal niezauważalnie i nie wpłynął negatywnie na odwiedzalność czy postrzeganie centrum.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA