PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Po stracie w I kw. prezes Grupy Redan zapowiada radykalną poprawę wyników

  • Autor: PAP
  • 16 maj 2012 00:16

Po stracie w I kw. prezes Grupy Redan zapowiada radykalną poprawę wyników

Redan planuje na koniec 2012 roku wielokrotnie poprawienie wyniku z 2011 roku poprzez głębokie zmiany w organizacji firmy - poinformował Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan na konferencji prasowej. Zarówno w segmencie modowym, jak i dyskontowym w I kwartale 2012 roku Redan wykazał stratę, która w skali całej Grupy wyniosła 5,5 mln zł.

REKLAMA

"Powtórzenie wyniku zeszłorocznego byłoby porażką. Poprzez głębokie zmiany w organizacji naszego biznesu chcemy poprawić wynik z 2011 roku nie o 10 czy 20 proc., ale wielokrotnie" - powiedział Kruszyński.

"Wraz z dalszym wzrostem powierzchni naszych sklepów, którego dynamikę chcemy utrzymać na obecnym poziomie oraz rozwojem platformy E-commerce oceniamy, że przychody w tym roku wzrosną o +niskie+ kilkadziesiąt procent. Jeśli jednak podniesie się rentowność, wynik poprawi się radykalnie" - dodał.

Z przedstawionych na konferencji informacji wynika, że do końca 2012 roku Grupa Redan planuje w części dyskontowej otworzyć ok. 60 nowych sklepów, a w części modowej utrzymać obecną ilość.

"Planujemy reorganizację sieci sprzedaży w części modowej. Na początku roku zamknęliśmy 3 sklepy, a na podobną decyzję czeka kolejnych 10 jednostek przynoszących straty. Jeśli nie uda się ich zreorganizować zostaną zlikwidowane. Na ich miejsce otworzymy podobną ilość sklepów, choć raczej w formie franczyzy i prawdopodobnie głównie za granicą - w Rosji i na Ukrainie" - powiedział Kruszyński.

"W części dyskontowej liczba sklepów na koniec 2012 roku powinna przekroczyć 300, co oznacza otwarcie ok. 60 nowych. Nakłady na rozwój sieci szacujemy na 5 mln zł" - dodał.

Grupa Redan w I kw. 2012 roku wypracowała sprzedaż na poziomie 87,3 mln zł, co oznacza zwiększenie rdr o 14 proc., a marża handlowa wyniosła 39,2 mln zł., czyli przyrost o 15 proc. W tym okresie koszty wzrosły jednak o 23 proc., co spowodowało, że grupa zakończyła kwartał ze stratą 5,5 mln zł, o 3,2 mln zł większą od porównywalnego okresu 2011 r.

W sieci dyskontowej sprzedaż w I kw. 2012 roku wyniosła 43,9 mln zł, czyli o 19 proc. więcej niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku. Marża handlowa odnotowała 20 proc. wzrost i wyniosła 17,3 mln zł.

Wartość sprzedaży sieci modowej w I kwartale wyniosła 43,4 mln zł (wzrost o 9 proc. rdr). Marża handlowa w I kw. 2012 roku wyniosła 21,8 mln zł, co w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku oznacza wzrost o odpowiednio 9 proc. i 10 proc.

Sieć sprzedaży Grupy Redan na koniec kwietnia składała się z 483 sklepów. W sektorze dyskontowym sieć liczyła 262 sklepy, co oznacza przyrost o 11 placówek od początku roku. Liczba sklepów należących do sektora fashion wzrosła w tym okresie także o 11 - głównie na Ukrainie i w Rosji - i wyniosła 221.

 

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA