PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Podwyżki płac w Biedronce

  • www.portalspozywczy.pl
  • 03 sie 2015 07:39

Podwyżki płac w Biedronce

Płace pracowników Biedronki, zatrudnionych w największych miastach poszły w górę. Podwyżki otrzymały osoby na stanowiskach kierowniczych m.in. Warszawie, Gdańsku, Poznaniu oraz Wrocławiu. Kolejne sieci, które także odczuwają deficyt dobrze wykwalifikowanych pracowników, mogą pójść w ślady Biedronki.

REKLAMA

Sytuacja na rynku pracy w Polsce poprawia się. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 10,3 proc. podczas gdy jeszcze na początku ubiegłego roku oscylowała w granicach 14 proc. Bezrobocie jest najniższe od początku 2009 roku i zdaniem ekspertów będzie nadal spadać.

W ciągu najbliższych miesięcy stopa bezrobocia może spaść do poziomu jednocyfrowego. Tym samym, w opinii ekspertów, pojawi się duża presja płacowa.

Zmiany te w istotny sposób wpływają na rynek pracy w handlu. Sieci handlowe zmuszone są do bardziej aktywnego poszukiwania pracowników, dla których praca w sklepie staje się coraz mniej atrakcyjna.

Problem jest szczególnie widoczny w wielkich miastach, gdzie bezrobocie jest stosunkowo niskie, a wynagrodzenia wyższe od przeciętnych. Rąk do pracy zaczyna brakować z powodu dynamicznego rozwoju wielu sieć, które decydują się na ekspansje właśnie w dużych aglomeracjach miejskich.

Podwyżki najbardziej dotkną firmy, które mają mocno rozwiniętą sieć sklepów w największych miastach.

Czytaj więcej: Biedronka podnosi płace w wielkich miastach. Rewolucja na rynku pracy w handlu? 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA