PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pokemon Go da nowe życie galeriom handlowym?

 • Autor: Propertynews.pl
 • 20 lip 2016 13:57

Pokemon Go da nowe życie galeriom handlowym? Fot. Matthew Corley / Shutterstock.com

Niebywały fenomen gry Pokemon Go zaczyna wywierać wpływ na coraz to nowe gałęzie gospodarki. Zdaniem analityków popularyzacja gry przyczyni się do... uratowania wielu galerii handlowych!

REKLAMA

Od miesięcy zachodnie centra handlowe borykają się ze spadkiem odwiedzalności. Główna przyczyna leży w niebywałym rozwoju handlu internetowego. Takie platformy jak Amazon oferują błyskawiczne dostawy najróżniejszych towarów. Potrzeby zakupowe spełniają również sklepy internetowe sieci spożywczych czy modowych.

Centra zmieniają więc kierunek na "miejsca spotkań". To proces, który trwa, ale nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Przykładowo, w USA roczny spadek indeksu footfall wynosi od 3 do 5 proc. w zależności od miesiąca. Do tej pory nic nie wskazywało na to, by mogło się to zmienić.

Aż do początku lipca. Firma Niantic uruchomiła nową grę - Pokemon Go - opartą na fizycznym poruszaniu się ludzi do powszechnie znanych miejsc. Korzystając z telefonu lub tabletu, dysponując połączeniem z internetem i posiadając włączony GPS miliony ludzi poszukuje niewielkich stworków, pokemonów. To wszystko w świecie rzeczywistym. 

Choć formalnie gra nie wystartowała jeszcze w Polsce, setki tysięcy fanów posiada już jej zainstalowaną wersję. Punkty, w których można zebrać rozmaite bonusy, rozmieszczone są m.in. wokół oraz wewnątrz galerii handlowych. Przykładowo, w Polsce jednym z najbardziej popularnych miejsc, gdzie można znaleźć ważne lokacje w grze, jest Galeria Mokotów. Liczne atrakcje czekają również w takich obiektach, jak Galeria Bronowice w Krakowie czy Złote Tarasy w Warszawie.

Centra handlowe zaczynają odczuwać falę wzrostu odwiedzalności. W tym momencie trudno określić, jak wielki wpływ będzie ona miała na realne wyniki centrów. Zachodni eksperci już teraz alarmują - te centra czy sklepy, które będą w stanie wykorzystać fenomen Pokemon Go, czekają bardzo dobre najbliższe miesiące.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • artamator 2016-07-25 09:43:37
  Tak jak obecne telewizyjne czy kinowe seanse filmowe, pokazy medialne itp, teraz pokemony to wyższy etap satanistycznego świństwa odrywającego ludzi od rzeczywistości i kierującym nas coraz bardziej w świat ułudy, fikcji. Te degeneracyjne programy dokonują potwornych spustoszeń w umysłach dzieci zmieniając nieodwracalnie ich sposób oceny świata, kultury, wrażliwości, wzajemnych kontaktów...
 • meg 2016-07-22 13:54:19
  Wysoce niebezpieczna gra, zwłaszcza dla dzieci, które szukając stworka mogą wejść w realną pułapkę, np. na rzece, czy w miejsca o natężonym ruchu. Świat wirtualny nigdy nie będzie pokrywał się z rzeczywistym. Producent jak zwykle ma na celu zysk, nie patrząc na nic innego. Rodzice już są zaniepokojeni. Niech tylko dojdzie do wypadku przez tą nieszczęsną aplikację...
 • Andy 2016-07-22 08:46:35
  "Zachodni eksperci już teraz alarmują". Czy na pewno "alarm" jest właściwe w przypadku informacji, przewidywań?
  Jestem w szoku czytając...

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA