PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polacy z niecierpliwością czekają na nowe marki

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 18 wrz 2015 13:30

Polacy z niecierpliwością czekają na nowe marki Marta Augustyn, dyrektor, Dział Wynajmu Powierzchni Handlowych w JLL.

Pomimo wielu głośnych otwarć nowych marek w 2015 roku, na polskim rynku wciąż brakuje dużych, międzynarodowych sieci. Obecnie w Polsce ekspansję prowadzi ok. 300 sieci handlowych, podczas gdy w takich krajach jak Wielka Brytania czy Francja jest ich ponad 10 razy więcej - komentuje Marta Augustyn z JLL.

REKLAMA

- Najgłośniejszym otwarciem pierwszego półrocza było zdecydowanie uruchomienie sklepów Superdry w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy oraz we wrocławskiej Magnolii Park. W tym roku pierwszy sklep w Polsce otworzyła marka modowa dla całej rodziny Kiabi (Blue City) oraz hiszpańska marka Décimas (Magnolia Park). Spoza segmentu odzieżowego warto również wspomnieć o nowej sieci fitness w Polsce – Fitness24Seven (Galeria Dębiec), a także o Optique Ray Ban i Oakley z kultowymi akcesoriami, który to salon otworzył się w Galerii Mokotów. Znaczącym wydarzeniem było otwarcie salonu Omega na warszawskim Placu Trzech Krzyży - komentuje Marta Augustyn.

Oprócz nowych sieci o rozwoju w Polsce myślą także firmy już obecne w kraju. Nowych lokalizacji aktywnie poszukuje m.in. LC Waikiki.

- Warto także powiedzieć o rodzimych markach i ich planach rozwoju – n.p. grupa LPP systematycznie rozszerza swój portfel marek, a ostatnim dobrym przykładem jest utworzenie sieci à Tab – sklepów z wyposażeniem wnętrz do kuchni - dodaje dyrektor w JLL.

Potencjał rynku jest wciąż duży. - Obecnie w Polsce ekspansję prowadzi ok. 300 sieci handlowych, podczas gdy w takich krajach jak Wielka Brytania czy Francja jest ich ponad 10 razy więcej. Najbardziej oczekiwane w Polsce marki to m.in. Primark, Forever21 czy Uniqlo, a także domy towarowe takie jak Galeries LaFayette - podsumowuje Marta Augustyn.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA