PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Półroczne wyniki Intersportu najlepsze w historii spółki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 sie 2012 11:37

Półroczne wyniki Intersportu najlepsze w historii spółki

W I półroczu 2012 roku sieć Intersport Polska SA odnotowała znaczny wzrost przychodów ze sprzedaży oraz wypracowała zysk brutto w wysokości 5.152 tys. zł. To najlepszy wynik w historii firmy.

REKLAMA

Spółka w I półroczu 2012 roku odnotowała przychód ze sprzedaży towarów i usług w wysokości 124.929 tys. zł, czyli o 27,4 proc. wyższy w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Narastająco, od stycznia do czerwca 2012 roku, z działalności podstawowej prowadzonej w sieci sklepów, spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży towarów i usług w wysokości 111.606 tys. zł, czyli o 13,8 proc. wyższe niż w I półroczu 2011 roku.

W czerwcu ze sprzedaży licencjonowanych produktów UEFA Euro 2012, spółka wypracowała dodatkowy obrót w wysokości 13.323 tys. zł.

W I półroczu 2012 roku zysk brutto wyniósł 5.152 tys. zł wobec straty brutto w wysokości 1.135 tys. zł odnotowanej w analogicznym okresie ubiegłego roku. Tegoroczny zysk brutto jest najlepszym wynikiem pierwszego półrocza w historii firmy.

Narastająco, w okresie od stycznia do czerwca 2012 roku, spółka odnotowała EBITDĘ w wysokości 9.748 tys. zł, która jest o 195,3 proc. wyższa od EBITDY wypracowanej w analogicznym okresie ubiegłego roku (3.301 tys. zł).

Jak podała firma w komunikacie, na wyniki I półrocza 2012 roku pozytywnie wpłynęły: dobry pod kątem sprzedaży sezon zimowy w I kwartale 2012 roku, wzrost obrotów na porównywalnych sklepach, dodatkowy efekt sprzedaży produktów UEFA EURO, a także oszczędności w kosztach prowadzonej działalności.

Firma Intersport Polska informuje, że kontynuuje proces optymalizacji powierzchni sprzedaży całej sieci. W związku z wygaśnięciem umowy najmu, w lutym 2012 roku został zamknięty sklep w CH Plaza w Krakowie, natomiast w kwietniu i maju 2012 roku spółka uruchomiła dwa nowe salony w Gorzowie Wielkopolskim i Kielcach.

Zdaniem zarządu, w najbliższej przyszłości sieć ma duże perspektywy rozwoju. "Obecnie promowana moda na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz zdrowy tryb życia, pozytywnie wpływa na handel artykułami sportowymi w Polsce. Rozwijająca się lokalnie infrastruktura oraz łatwy dostęp do bogatej oferty sprzętowej zachęcają klientów do systematycznego zwiększania wydatków na sport i rekreację. Spółka, jako członek największej na świecie grupy zakupowej zrzeszonej pod marką Intersport, posiada stały dostęp do najlepszych ofert handlowych wiodących producentów. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty spółka systematycznie powinna poprawiać wyniki sprzedaży" - komentuje zarząd.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA