PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska coraz mocniej ciąży sieci KappAhl

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 paź 2015 09:13

Polska coraz mocniej ciąży sieci KappAhl KappAhl

Firma KappAhl zanotowała gorsze wyniki w zakończonym w sierpniu roku obrachunkowym w stosunku do poprzedniego. Jedną z przyczyn jest spadająca sprzedaż w Polsce.

REKLAMA

Sprzedaż netto od września 2014 do sierpnia 2015 roku wyniosła 4,6 mld koron szwedzkich. To o 155 mln koron gorszy wynik niż w roku 2013/2014. Zysk po opodatkowaniu wyniósł 111 mln koron szwedzkich, czyli o 18 mln koron mniej niż przed rokiem.

- W ciągu tego roku obrachunkowego sprzedaż spadła o 3,3 proc. Główną przyczyną są słabe wyniki sprzedaży w najważniejszych miesiącach sezonu - w maju i sierpniu. Inne przyczyny to mniejsza liczba sklepów - 368 w porównaniu do poprzednio 377, modernizacje placówek, słaba sytuacja gospodarcza w Finlandii i duże wyzwania w działalności na terenie Polski - powiedział Anders Düring, prezes i CEO sieci KappAhl.

Jak tłumaczy prezes, w Polsce w toku są działania, które mają ograniczyć negatywny trend. Od września pracę rozpoczął Olaf Szymanowski, nowy Country Manager na Polskę. Celem firmy ma być skoncentrowanie się na mniejszej liczbie miast oraz wdrożenie sklepu internetowego w pierwszym kwartale tego roku obrachunkowego.

Sprzedaż w Polsce w ciągu roku spadła z 350 mln koron szwedzkich do 314 mln. Procentowo był to największy spadek spośród wszystkich rynków, na których obecne jest KappAhl. Pod koniec sierpnia na terenie kraju działało 40 placówek firmy - o 7 mniej niż w 2014 roku. Dla porównania, w Szwecji liczba sklepów wzrosła o 1 (do 167), w Norwegii spadła o 1 (do 100), a w Finlandii spadła o 2 (do 61). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA