PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska jest już dla nich za mała

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 kwi 2016 09:45

Polska jest już dla nich za mała Reserved, fot. mat. prasowe

LPP ma już w Polsce prawie tysiąc sklepów. - Nasz rozwój zależy więc od ekspansji zagranicznej, ale aby była ona skuteczna potrzebujemy silnej, rozpoznawalnej marki - mówi.

REKLAMA

W 2015 r. LPP zwiększyło liczbę swoich sklepów o 111 placówek, do 1 627, a powierzchnię handlową o 121 tys. mkw. do 844 tys. mkw. To wzrost o 17 proc. Plany na 2016 rok zakładają powstanie kolejnych salonów LPP. Ma to doprowadzić do zwiększenia łącznej powierzchni sieci handlowej o około 11 proc. Planowane wydatki inwestycyjne na 2016 rok to kwota 370 mln zł. Z tego wydatki na sklepy własne mają pochłonąć 290 mln zł. Oznacza to wprawdzie spadek w stosunku do ubiegłego roku, ale jak tłumaczy firma, jest to spowodowane zwiększoną liczbą otwarć sklepów franczyzowych.

- W 2015 r. sprzedaliśmy towary za ponad 5,1 mld zł i wypracowaliśmy 352 mln zł zysku netto. Mimo, że zysk netto był niższy niż w roku poprzednim, głównie za sprawą niższych marż handlowych (spadek do 53,5 proc. był wynikiem wzrostu kursu dolara amerykańskiego w stosunku do złotówki o około 20 proc., a to powodem obniżenia kosztów operacyjnych do poziomu niższego niż w czasie kryzysu z lat 2009- 2010), to przytoczone liczby potwierdzają fakt, że jesteśmy nadal niekwestionowanym liderem na polskim rynku odzieżowym - mówi Marek Piechocki, prezes zarządu LPP. - Patrząc w przyszłość spółki widzimy, że polski rynek jest już przez nas mocno nasycony – jesteśmy na nim obecni już w prawie tysiącu sklepach. Nasz rozwój zależy więc od ekspansji zagranicznej – ale aby była ona skuteczna potrzebujemy silnej, rozpoznawalnej marki - mówi.

W grudniu 2015 roku podpisaliśmy wstępną umowę najmu powierzchni handlowej przy renomowanej ulicy Oxford Street w Londynie, gdzie w 2017 roku powstanie nasz flagowy salon Reserved. Otwarcie sklepu w takim prestiżowym miejscu, gdzie rocznie przechodzi ponad 200 mln osób, będzie kolejnym krokiem do budowy globalnej marki Reserved.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA