PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska na celowniku światowych marek luksusowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 gru 2012 14:11

Polska na celowniku światowych marek luksusowych

Pomimo spowolnienia gospodarczego i trudności w strefie euro, najbogatsi Polacy wydają coraz więcej na dobra luksusowe - wynika z raportu KPMG. Polska jest także obiektem zainteresowania światowych marek luksusowych.

REKLAMA

W 2012 roku miesięczny dochód brutto powyżej 7,1 tys. złotych osiągnie 751 tys. osób. To wzrost o 23 tys. osób w porównaniu do roku ubiegłego. Ich łączny dochód do dyspozycji może wynieść nawet 130 mld złotych. Spośród tego 36,8 mld przeznaczą oni na dobra luksusowe.

Najbogatsi najchętniej wydają pieniądze ma perfumy, odzież, obuwie oraz alkohol. Równie często przeznaczano pieniądze na samochód oraz zakup domu lub apartamentu. Według KPMG 82 proc. najbogatszych Polaków robi zakupy w kraju. 40 proc. wybiera się w tym celu również za granicę. 37 proc. nabywców dóbr luksusowych kupuje przez internet.

Polskę charakteryzuje także coraz większa obecność globalnych, luksusowych marek. Według KPMG w tym momencie w kraju działa 2/3 kluczowych światowych marek. Największy odsetek z nich działa w segmencie luksusowych alkoholi, sektorze hi-tech, akcesoriów i dodatków oraz w sektorze motoryzacyjnym.

Najbogatsi Polacy najchętniej wybierają także ulice handlowe. Chodzi m.in. o ul. Nowy Świat i Plac Trzech Krzyży w Warszawie oraz ul. Floriańską w Krakowie. Brakuje jednak większych domów handlowych, w których istniałoby duże nasycenie markami luksusowymi. Jednym z nielicznych w Polsce jest otwarty niedawno dom handlowy Vitkac w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA