PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska sieć odzieżowa chce wejść na giełdę

  • Autor: PAP
  • 21 sie 2014 16:37

Adesso, spółka zależna Redanu prowadząca sieć sklepów Textilmarket, może trafić na giełdę pod koniec 2015 roku - poinformował na konferencji prasowej Bogusz Kruszyński, wiceprezes spółki.

REKLAMA

„Umówiliśmy się wstępnie z inwestorem, że wprowadzimy akcje TextilMarket na giełdę. Będziemy celować w główny parkiet. Jeśli wszystko będzie dobrze, do debiutu mogłoby dojść pod koniec 2015 roku" - powiedział Kruszyński.

Redan podał w czwartek rano, że fundusz 21 Concordia 1 planuje nabyć akcje Adesso, dające prawo do 25,12 proc. głosów na walnym spółki, za 35 mln zł.

Dodatkowo inwestor będzie uprawniony do nabycia blisko 11 proc. akcji spółki za 15 mln zł po zatwierdzeniu przez walne zgromadzenie sprawozdania finansowego za ten rok.

Wprowadzenie Adesso na giełdę mogłoby się wiązać się z wyjściem inwestora ze spółki, o ile osiągnąłby on odpowiednią stopę zwrotu z inwestycji.

„Jeśli koniunktura pozwoli i będziemy mieć gotowy plan rozwoju spółki, odbędzie się klasyczne IPO z emisją. Jeśli nie mielibyśmy pomysłu rozwoju spółki, akcjonariusze sprzedaliby pewną część swoich akcji, by zapewnić odpowiednią płynność" - powiedział Kruszyński.

Redan i 21 Concordia 1 uzgodnili podstawowe zasady inwestycji funduszu w papiery. Obecnie trwają uzgodnienia warunków umowy, która ma zostać zawarta do końca sierpnia 2014 r.

„Uzgodniona z funduszem wycena całego Adesso to 140 mln zł. Wartość tej spółki będzie rosła, co powinno przełożyć się również na wycenę Redanu" - powiedział Kruszyński.

Wiceprezes poinformował, że środki pozyskane ze sprzedaży części papierów Adesso posłużą w połowie na spłatę zadłużenia, w połowie na rozwój segmentu modowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA