PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska strategicznym rynkiem dla sieci Gerry Weber

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 paź 2013 09:52

Polska strategicznym rynkiem dla sieci Gerry Weber

Niemiecka firma odzieżowa Gerry Weber planuje szeroką ekspansję swojej sieci poza rodzimym rynkiem. Świetne wyniki dotychczas otwartych sklepów w Polsce zachęciły zarząd do dalszego rozwoju w naszym kraju, a także debiutu w Czechach, na Słowacji i w Szwecji.

REKLAMA

Gerry Weber otworzył pierwszy sklep w Polsce w październiku 2011 roku. Obecnie ma ich w naszym kraju 16. Na dzień dzisiejszy firma widzi u nas potencjał do otwarcia w sumie 25 placówek. - Decyzję o dalszej ekspansji podjęto na podstawie doskonałych analiz rynkowych i wysokiej świadomości marki w Polsce - poinformowała firma w komunikacie.

Najnowszym sklepem w naszym kraju jest placówka w warszawskim centrum handlowym Arkadia, otwarta 20 września br. Na ten miesiąc zaplanowano jeszcze uruchomienie salonu w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni. W kolejnym roku przybędzie pięć placówek, a rozwój ma się koncentrować na najlepszych lokalizacjach, w wielkich miastach.

Do Czech firma chce wejść w grudniu tego roku. Pierwszy sklep zostanie otwarty w prestiżowym EKZ Novy Smichov Center w Pradze. Kolejne dwa są planowane w stolicy Czech przed końcem roku obrotowego 2013/14. W najbliższych miesiącach ma też nastąpić debiut w Bratysławie na Słowacji. 

Firma zauważa też wzrost zanczenia sprzedaży online i rozwija ten segment. E-sklep w Polsce ruszył we wrześniu 2013 roku. W sumie Gerry Weber prowadzi pięć sklepów internetowych w: Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii i Polsce. Planowane są kolejne.

Firma podała, że w ciągu dziewięciu miesięcy br. jej przychody wzrosły o 21,2 proc. rok do roku. Taki wynik udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki wynikom nowych sklepów otwartych w ciągu ostatnich lat.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA