PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska za mała dla Gino Rossi Fashion Group - wideo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 maj 2012 13:35

W 2012 roku firma Gino Rossi Fashion Group zamierza otworzyć pięć salonów firmowych marki Simple i trzy salony franczyzowe Gino Rossi - wszystkie będą się mieścić w centrach handlowych. Firma ma na celowniku m.in. takie miasta, jak Opole, Lublin i Czeladź.

REKLAMA

W kwietniu br. Simple otworzyło dwa salony w CH Promenada i Galerii Kazimierz w Krakowie.

Kolejny salon powstanie prawdopodobnie w Opolu. - Mimo że jest to niewielkie miasto, widzimy tam duży potencjał sprzedaży. Chcielibyśmy w Opolu otworzyć salon o powierzchni około 80-90 mkw. - powiedziała w rozmowie z Propertynews.pl Anna Karbowa, dyrektor ds. rozwoju i inwestycji, Gino Rossi Fashion Group.

W niektórych lokalizacjach Simple obrało strategię zamiany salonów mniejszych na większe. - Salony o mniejszej powierzchni były dla nas wystarczające, gdy Simple miało ograniczoną kolekcję. Teraz jest inaczej. Sklepy sieci w warszawskich centrach Galeria Mokotów i Arkadia zostały już powiększone, nawet o 160 mkw. - wyjaśniła Anna Karbowa.

Simple czeka też na ofertę ze strony dewelopera umożliwiającą powiększenie salonu w Złotych Tarasach.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie również otwarty sklep Simple w Cuprum Arena w Lubinie.

Sieć Simple będzie też rozwijana w Rosji. Dwa salony pojawią się w Moskwie. 

Obecnie Simple liczy 51 salonów, w tym jest 41 sklepów własnych w Polsce i 3 za granicą. Sklepów franczyzowych marki Simple jest 7. 

Jak wyjaśnia Anna Karbowa, salony tej marki zlokalizowane są najczęściej w dużych miastach, w dobrych centrach handlowych, z odpowiednim dla tej marki tenant miksem.

Jeśli chodzi o markę Gino Rossi, w tym roku zostały otwarte dwa sklepy własne: w Bonarka City Center w Krakowie i w CH M1 w Radomiu. Jak tłumaczy Anna Karbowa, w przypadku tej marki firma może sobie pozwolić na większą liczbę salonów firmowych, z uwagi na większą liczbę klientów.

Nowe sklepy Gino Rossi będą funkcjonować na zasadach franczyzy. Planowanych jest około trzech nowych sklepów w 2012 roku. - Jesteśmy w trakcie podpisywania umowy najmu w CH M1 w Czeladzi - poinformowała dyrektor ds. rozwoju i inwestycji.

Obecnie sieć salonów Gino Rossi liczy 73 sklepy, w tym 56 sklepów własnych w Polsce i 7 za granicą. Sklepów franczyzowych tej marki jest 10.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA