PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polski portfel Atrium z większymi dochodami z najmu

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 maj 2014 09:27

Polski portfel Atrium z większymi dochodami z najmu

Spółka Atrium European Real Estate wygenerowała w I kw. 2014 r. wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 13,3 proc. do poziomu 21,6 mln euro w porównaniu z rokiem ubiegłym.

REKLAMA

Spółka Atrium European Real Estate podsumowała wyniki za pierwszy kwartał oraz okres trzech miesięcy zakończony 31. marca 2014 r. Wartość rynkowa portfela dochodowego Atrium w Polsce obejmującego 23 nieruchomości (stanowiącego 53,3 proc. portfela nieruchomości dochodowych spółki o łącznej wartości 2,47 mld euro, na który składają się 153 aktywa) wyniosła 1,32 mld euro.

Polski portfel Atrium wygenerował w I kw. 2014 r. wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 13,3 proc. do poziomu 21,6 mln euro w porównaniu z rokiem ubiegłym. GRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wzrósł o 0,9 proc., do poziomu 17,4 mln euro.
Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 12,7proc. do poziomu 21,7 mln euro, natomiast NRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wzrósł o 0,1 proc. do poziomu 17,7 mln euro.
Komercjalizacja (wg definicji EPRA) wszystkich 23 obiektów utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i wynosi 97,3 proc.
Spółka dokonała otwarcia niemal w pełni już skomercjalizowanego centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie o powierzchni najmu brutto 75 000 mkw. Trwają prace budowlane związane z rozbudową centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu. Po rozbudowie obiekt powiększy się o dodatkowe 17 300 mkw. powierzchni najmu brutto oraz 640 nowych miejsc parkingowych.

- Na rynkach o kluczowym znaczeniu dla naszej firmy nadal obserwuje się ożywienie gospodarcze, co znalazło odbicie w decyzji MFW o zrewidowaniu prognoz na rok 2014 na wszystkich naszych najważniejszych rynkach, z wyjątkiem Rosji, co wiąże się z niepewną sytuacją na Ukrainie; będziemy nadal uważnie śledzić rozwój wypadków w tym kraju. W pierwszym kwartale 2014 roku utrzymaliśmy dynamikę wzrostu osiągniętą w roku 2013. Od początku bieżącego roku kontynuujemy działania związane z efektywnym zarządzaniem naszym portfelem inwestycyjnym, a ponadto osiągnęliśmy dwa ważne cele. Po pierwsze, w Lublinie miało miejsce otwarcie centrum handlowego Atrium Felicity - naszego flagowego projektu. Po drugie, osiągnęliśmy postęp w realizacji strategii zbycia elementów majątku niezwiązanych z podstawową działalnością firmy. Oba te cele pozwoliły nam zredukować część portfela przypadającą na przedsięwzięcia deweloperskie; stanowi ona obecnie poniżej 15% ogólnej wartości nieruchomości w naszym portfelu inwestycyjnym. Realizacja tej strategii, a także wykup obligacji własnych pozwoliły nam przybliżyć się do celu, jakim jest poprawa efektywności naszego bilansu. - komentuje Rachel Lavine, prezes Atrium European Real Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA