PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polski portfel Atrium z większymi dochodami z najmu

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 maj 2014 09:27

Polski portfel Atrium z większymi dochodami z najmu

Spółka Atrium European Real Estate wygenerowała w I kw. 2014 r. wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 13,3 proc. do poziomu 21,6 mln euro w porównaniu z rokiem ubiegłym.

REKLAMA

Spółka Atrium European Real Estate podsumowała wyniki za pierwszy kwartał oraz okres trzech miesięcy zakończony 31. marca 2014 r. Wartość rynkowa portfela dochodowego Atrium w Polsce obejmującego 23 nieruchomości (stanowiącego 53,3 proc. portfela nieruchomości dochodowych spółki o łącznej wartości 2,47 mld euro, na który składają się 153 aktywa) wyniosła 1,32 mld euro.

Polski portfel Atrium wygenerował w I kw. 2014 r. wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 13,3 proc. do poziomu 21,6 mln euro w porównaniu z rokiem ubiegłym. GRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wzrósł o 0,9 proc., do poziomu 17,4 mln euro.
Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 12,7proc. do poziomu 21,7 mln euro, natomiast NRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wzrósł o 0,1 proc. do poziomu 17,7 mln euro.
Komercjalizacja (wg definicji EPRA) wszystkich 23 obiektów utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i wynosi 97,3 proc.
Spółka dokonała otwarcia niemal w pełni już skomercjalizowanego centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie o powierzchni najmu brutto 75 000 mkw. Trwają prace budowlane związane z rozbudową centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu. Po rozbudowie obiekt powiększy się o dodatkowe 17 300 mkw. powierzchni najmu brutto oraz 640 nowych miejsc parkingowych.

- Na rynkach o kluczowym znaczeniu dla naszej firmy nadal obserwuje się ożywienie gospodarcze, co znalazło odbicie w decyzji MFW o zrewidowaniu prognoz na rok 2014 na wszystkich naszych najważniejszych rynkach, z wyjątkiem Rosji, co wiąże się z niepewną sytuacją na Ukrainie; będziemy nadal uważnie śledzić rozwój wypadków w tym kraju. W pierwszym kwartale 2014 roku utrzymaliśmy dynamikę wzrostu osiągniętą w roku 2013. Od początku bieżącego roku kontynuujemy działania związane z efektywnym zarządzaniem naszym portfelem inwestycyjnym, a ponadto osiągnęliśmy dwa ważne cele. Po pierwsze, w Lublinie miało miejsce otwarcie centrum handlowego Atrium Felicity - naszego flagowego projektu. Po drugie, osiągnęliśmy postęp w realizacji strategii zbycia elementów majątku niezwiązanych z podstawową działalnością firmy. Oba te cele pozwoliły nam zredukować część portfela przypadającą na przedsięwzięcia deweloperskie; stanowi ona obecnie poniżej 15% ogólnej wartości nieruchomości w naszym portfelu inwestycyjnym. Realizacja tej strategii, a także wykup obligacji własnych pozwoliły nam przybliżyć się do celu, jakim jest poprawa efektywności naszego bilansu. - komentuje Rachel Lavine, prezes Atrium European Real Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA