PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polskie marki e-papierosów zdobywają rynki zagraniczne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 gru 2013 15:34

Polska sieć sprzedaży e-SmokingWorld odnotowała w roku 2013 kilkukrotny wzrost sprzedaży e-commerce w Holandii oraz na rynkach Ukrainy i Rosji. W przyszłym roku specjalistyczne polskie sklepy z e-papierosami powstaną w Holandii. Właściciel sieci wstrzymuje planowane inwestycje na Ukrainie.

REKLAMA

Oferta polskiej sieci sprzedaży e-SmokingWorld staje się coraz bardziej popularna na rynkach zagranicznych. Jak wynika ze wstępnych danych, tylko w segmencie e-commerce w okresie I-IV kwartału 2013 polska firma odnotowała m.in. blisko 4-krotny wzrost sprzedaży internetowej dla klientów z Holandii. 3-krotnie wzrosła liczba internetowych klientów z Rosji i Ukrainy, dokonujących zakupy w sieci e-SmokingWorld. Jeśli chodzi o platformy zakupowe, nastąpił 3-krotny wzrost zakupów dokonywanych za pomocą urządzeń mobilnych.

Należąca do Grupy CHIC sieć e-SmokingWorld posiada w Polsce ponad 1.000 sklepów specjalistycznych. Jest jednym z liderów na europejskim rynku e-papierosów, właścicielem m.in. marek Volish, Mild, Provog, Cottien, P1.

- Jesteśmy krok przed konkurencją. Skutecznie wdrażamy projekty rozwojowe w zakresie technologii, marketingu i ekspansji na rynkach zagranicznych. W styczniu tego roku planujemy uruchomienie europejskiego centrum logistycznego w Ostrzeszowie. Na początku III kwartału 2014 powinna powstać sieć naszych sklepów specjalistycznych w Holandii. Niestety, planowane w przyszłym roku inwestycje na Ukrainie wstrzymujemy ze względu na niestabilną sytuację polityczną w tym kraju - mówi Patryk Urban, członek zarządu Grupy Chic.

Obecna wartość globalnego rynku e-papierosów jest szacowana na około 2 mld euro. Analitycy obserwujący rynek elektronicznych papierosów przewidują, że w ciągu 10 lat może on objąć swoim zasięgiem rynek tradycyjnych papierosów wart 700 mld dolarów. Według prognoz analityków tylko do roku 2017 wartość tego rynku wzrośnie blisko pięciokrotnie - do 10 miliardów dolarów.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA