PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poprawiają się nastroje konsumentów

  • Autor: PAP
  • 04 maj 2017 13:45

Poprawiają się nastroje konsumentów Fot. Fotolia

W kwietniu znacząco poprawiły się nastroje ekonomiczne. Wartość wskaźnika TNS Consumer Index jest najwyższa od 9 lat i wynosi 2 pkt. W porównaniu do marca jest to wzrost o 5,4 proc.

REKLAMA

Kantar TNS w każdym miesiącu bada nastroje ekonomiczne Polaków, pytając o opinie na temat sytuacji ekonomicznej kraju oraz gospodarstw domowych. W kwietniu TNS Consumer Index miał wartość 2 pkt. W porównaniu do marca br. odnotowano wzrost o 5,4 punktu procentowego. Wskaźnik może przyjmować wartości od -100 do +100.

Obserwowany w kwietniu rekordowy wzrost TNS Consumer Index to wypadkowa pozytywnych zmian w obu tworzących go wskaźnikach. Poprawił się zarówno wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju, który wynosi -1,8 pkt. (wzrost o 5,4 punktu procentowego), jak i wskaźnik oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych, który wyniósł 5,9 pkt., po wzroście o 5,4 punktu procentowego.

Badanie TNS Kantar zostało przeprowadzone w dniach 6-11 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1067 mieszkańców Polski w wieku powyżej 15 lat w formie wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA