PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Portfel inwestycji Immofinanz w regionie CEE z najwyższym poziomem zwrotu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2013 15:29

Portfel inwestycji Immofinanz w regionie CEE z najwyższym poziomem zwrotu

Portfel inwestycji Immofinanz Group w regionie Europy Środkowo-Wschodniej osiągnął najwyższą stopę zwrotu spośród wszystkich portfeli aktywów firm nieruchomościowych uwzględnionych w dorocznym zestawieniu opublikowanym przez Investment Property Database (IPD). Łączny poziom zwrotu z inwestycji Immofinanz w tej części Europy w 2012 roku wyniósł 10,2 proc.

REKLAMA

- Uznajemy ten wynik oraz wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy ze strony IPD, za potwierdzenie postępu w zakresie optymalizacji naszego portfela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Element wpływający na zwrot z inwestycji w okresie ostatnich trzech lat, w postaci zmian wartości nieruchomości, dowodzi, że w okresie kryzysu ich wycena była konserwatywna i realistyczna. Jednocześnie na zwrot z wynajmu największy wpływ miało nasze zaradne zarządzanie aktywami i intensywna, lokalna obsługa klienta. Oba te czynniki wskazują na słuszność naszej strategii, by kontynuować i zwiększyć nasze zaangażowanie na rynkach wschodzących w Europie Wschodniej - komentuje Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

Łączna wartość nieruchomości Immofinanz Group wyceniana jest na ok. 10,5 mld euro, z czego prawie połowa znajduje się w Europie Wschodniej, druga połowa - w Europie Zachodniej.

IPD, marka należąca do MSCI, publikuje analizy wskaźnikowe dla rynku nieruchomości i przygotowuje indeksy branżowe dla krajowych rynków nieruchomości. Wskaźniki te są oparte na sprawozdaniach poszczególnych spółek i są aktualizowane co roku. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej IPD Index obejmuje około jedną trzecią całego rynku nieruchomości. Badanie IPD obejmowało portfele 49 firm z sektora, posiadających swoje nieruchomości w tym regionie.

Immofinanz jest notowana w indeksie ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od momentu założenia w 1990 r. zgromadziła portfolio, które obecnie obejmuje ponad 1810 nieruchomości o wartości około 10,49 mld euro. Immofinanz Group koncentruje swoją działalność w segmencie handlowym, biurowym, logistycznym i mieszkaniowym na ośmiu rynkach: austriackim, niemieckim, czeskim, słowackim, węgierskim, rumuńskim, polskim i rosyjskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA