PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Portfel zleceń PA Nova na 2013 r. to 160 mln zł, przychody z najmu mają sięgnąć 40 mln zł

  • Autor: PAP
  • 06 lis 2012 18:34

Portfel zleceń PA Nova na 2013 r. to 160 mln zł, przychody z najmu mają sięgnąć 40 mln zł

Portfel zleceń PA Nova na 2013 r. w kontraktach budowlano-deweloperskich wynosi obecnie ok. 160 mln zł i może ulec zwiększeniu. Z kolei przychody z najmu powinny w przyszłym roku sięgnąć 40 mln zł - poinformowała dziennikarzy prezes spółki, Ewa Bobkowska.

REKLAMA

"Portfel zleceń na przyszły rok sięga obecnie ok. 160 mln zł. Z kolei przychody z najmu szacujemy w 2013 r. na 40 mln zł wobec ok. 25 mln zł spodziewanych w tym roku. Oczywiście nie jest wykluczone, że backlog ulegnie zwiększeniu" - powiedziała na konferencji Ewa Bobkowska.

Dodała, że w związku z ciężką sytuacją firm budowlanych, do spółki zwracają się inwestorzy z kontraktami na budowę innych obiektów niż parki handlowe i galerie.

"W tegorocznych przychodach takie zlecenia będą stanowiły ok. 10 proc. A w przyszłorocznym backlogu odpowiadają za ok. 15 proc." - skomentowała Bobkowska.

Obecnie PA Nova realizuje kontrakt dla TRW Braking Systems na rozbudowę obiektu handlowego o halę produkcyjno-magazynową. Jego wartość to blisko 30 mln zł.

PA Nova jest w trakcie budowy siedmiu obiektów dla sieci handlowych. Sześć z nich zostanie zakończonych w grudniu tego roku i wówczas wygenerują zysk, ostatni zostanie oddany w I kwartale roku przyszłego.

W III kwartale spółka zakończyła realizację dwóch obiektów własnych - galerii w Kluczborku na 10,5 tys. m. kw. powierzchni najmu oraz galerii w Kędzierzynie-Koźlu na 22 tys. m. kw. W planach spółki są trzy kolejne obiekty - w Jaworznie (46,5 tys. m. kw.), Myszkowie (2 tys. m. kw.) oraz Kamiennej Górze (3,35 tys. m .kw.).

"Największą inwestycją jest galeria w Jaworznie. Jej wartość to 250-260 mln zł. W 30 proc. sfinansujemy ją środkami własnymi, w tym wniesiemy grunt, natomiast 70 proc. kapitału będzie pochodziło z kredytu bankowego. Możliwe, że w przyszłym roku sprzedamy któryś z naszych obiektów w celu finansowania tej inwestycji" - skomentowała.

Dodała, że ze względu na budowę galerii w Jaworznie, spółka nie planuje wypłaty dywidendy z zysku za 2012 r. Z zysku za 2011 r. PA Nova wypłaciła w formie dywidendy 4,99 mln zł, co dało 0,5 zł na akcję. Była to pierwsza dywidenda w historii spółki.

Prezes poinformowała, że planowany termin oddania galerii handlowej w Jaworznie to wiosna 2015 r. (spółka spodziewa się pozwolenia na budowę na przełomie marca i kwietnia 2013 r. i chce wystartować z budową w II połowie przyszłego roku). Park handlowy w Myszkowie ma być gotowy wiosną 2013 r., a park handlowy w Kamiennej Górze w 2014 r.

Po trzech kwartałach 2012 r. PA Nova zanotowała 10,3 mln zł zysku netto i 10,8 mln zł zysku operacyjnego, przy przychodach na poziomie ok. 108 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA