PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Postęp w pracach nad automatycznym parkowaniem

  • wnp.pl
  • 17 cze 2015 16:49

Bosch i Daimler uruchamiają pilotażowy projekt automatyzacji parkowania. Szukanie wolnych miejsc parkingowych będzie możliwe przy użyciu smartfona.

REKLAMA

Założono, że w najbliższej przyszłości samochody same będą szukały wolnego miejsca na parkingu i wracały do kierowcy dzięki aplikacji w smartfonie. Eskperci uznali, ż realizacja tego zadania jest możliwa i stała się celem wspólnego projektu, który firmy Bosch, Daimler i car2go zapoczątkowały podpisaniem umowy na początku czerwca. Pojazd ma sam zaparkować w wolnym miejscu, a następnie wrócić do kierowcy. Zautomatyzowane parkowanie będzie możliwe dzięki inteligentnej infrastrukturze parkingu i zastosowaniu w pojeździe jednostki sterującej Bosch w połączeniu z czujnikami pokładowymi Mercedes-Benz oraz systemem car-sharing (system udostępniania aut za opłatą przez operatorów floty) firmy car2go. W ten sposób, w najbliższej przyszłości, pojazdy będą mogły manewrować automatycznie na odpowiednio wyposażonych parkingach.

- Funkcja w pełni zautomatyzowanego parkowania będzie dostępna jeszcze przed wprowadzeniem całkowicie zautomatyzowanej jazdy, mówi Dirk Hoheisel, członek zarządu Bosch odpowiedzialny za projekt. - Niskie prędkości jazdy i dostępność informacji z infrastruktury parkingu umożliwiają nam szybkie wdrożenie tego projektu, dodał Hoheisel.

Scenariusz jest prosty - smartfon służy do rezerwacji samochodu poprzez usługę car2go. Gdy użytkownik znajdzie się w strefie pick-up parkingu (tzn. w strefie odebrania wynajętego auta), samochód sam podjedzie i kierowca może rozpocząć jazdę. Oddawanie auta? Klient zostawia pojazd w odpowiedniej strefie parkingu i zwraca go za pośrednictwem smartfona. Inteligentny system parkingu rejestruje pojazd, uruchamia go i kieruje do przydzielonego miejsca parkingowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA