PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Potężne inwestycje komercyjne na warszawskim Służewcu - zobacz co powstanie

 • Autor: Propertynews.pl
 • 07 mar 2013 10:02

Potężne inwestycje komercyjne na warszawskim Służewcu - zobacz co powstanie

Hotele, biurowce czy budynki handlowe to tylko część obiektów, jakie mogą powstać w ramach rewitalizacji blisko 138-hektarowego terenu Torów Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie. Przedsięwzięcie ma przeprowadzić Totalizator Sportowy wspólnie z partnerami inwestycyjnymi. Będzie ich szukać z pomocą firmy PwC.

REKLAMA

Podpisana 15 lutego 2013 r. umowa pomiędzy TS a PwC zakłada, że doradca będzie poszukiwać partnerów branżowych i inwestycyjnych dla realizacji projektów związanych z rewitalizacją Torów Wyścigów Konnych w Warszawie.

Prace zakładają bliską współpracę z Totalizatorem Sportowym, ale także innymi organizacjami zaangażowanymi w przedsięwzięcie, w tym m.in. Polskim Klubem Wyścigów Konnych (PKWK) oraz władzami Warszawy.

Prace projektowe zostały podzielone na cztery etapy. Totalizator Sportowy kontynuuje działania rewitalizacyjne istniejących obiektów zlokalizowanych na terenie Służewca. W 2013 r. remonty i modernizacje zabytkowych budynków służewieckiego toru, skupią się na najpilniejszych z punktu widzenia organizacji gonitw obiektach. Zaplanowane w 2013 r. roboty budowlane dotyczyć będą budynków: Trybuny I i Trybuny II, Stajni , Budynków Mieszkalnych oraz budowy stacji PZO (punkt zdawczo odbiorczy przyłącza energetycznego). W 2013 r. kontynuowane będą również prace polegające na przygotowaniu terenu do przyszłych inwestycji. Przewidywany koszt prac zaplanowanych na najbliższe miesiące, zgodnie z zatwierdzonym przez Radę Nadzorczą Planem Rzeczowo Finansowym, wyniesie ponad 35 mln zł.

- Zaczynamy prace rewitalizacyjne od tego co najcenniejsze, czyli zabytkowej infrastruktury toru na Służewcu. Kolejnym etapem przywracania tego terenu do funkcji rekreacyjno-sportowych będzie rozpoczęcie prac przez inwestorów pozyskanych we współpracy z PwC - informuje Wojciech Szpil, prezes zarządu Totalizatora Sportowego Sp. z o. o. - Doświadczenie naszego doradcy pozwoli Totalizatorowi Sportowemu na realizację nowego rozdziału w rewitalizacji Służewca.

Cały teren TWKS został podzielony na 8 obszarów inwestycyjnych. Do każdego z nich przypisano funkcje, np. „usługi sportu". Oznacza to, że pozyskani inwestorzy będą mogli realizować w ramach danego obszaru konkretną już zaplanowaną inwestycję. TS poszukuje dwóch typów podmiotów do współpracy: partnerów branżowych - z którymi TS zakłada realizację wspólnych przedsięwzięć w zakresie organizacji gonitw oraz działalności hazardowej oraz partnerów inwestycyjnych - którzy w zamian za czynsz dzierżawny i ewentualny udział w zyskach podejmą się zarządzania jednym (lub więcej) obszarami i zrealizują zaplanowane inwestycje.

W ramach tej części projektu inwestycyjnego mogą powstać takie zaplanowane obiekty jak: hotele, budynki: usługowe i mieszkalne, zaplecza, biurowe, wielofunkcyjna hala (z przeznaczeniem na imprezy sportowe, targowe, itp.), lustrzana rozbudowa Trybuny II, stajnie gościnne oraz wieża widokowa.

 • 1
 • 2
 • Mr.GoodKat 2013-03-12 14:00:48
  JAK ZWYKLE KTOŚ MĄDRY STRACI, WIĘC TEN INNY SKORZYSTA!!!
  TO SĄ DZIAŁANIA; NA CZYM TU JESZCZE ZAROBIĆ BY ZDOBYĆ COŚ!:)
 • Marian 2013-03-07 16:36:19
  Wieża widokowa na trasie lądujących samolotów to naprawdę świetny pomysł.
 • olo22 2013-03-07 14:18:24
  "Sr...li muchy będzie wiosna, będzie trawka lepiej rosła". Pan Sz. znalazł wspólnika do 18 ,milionów odsetek z 200 milionowej lokaty-kaucji za dzierżawę terenu Służewca i teraz wydoją koniarzy do ostatniego grosza. Nic tak drogo nie kosztuje jak "doradztwo" i nikt nie jest tak bezkarny jak doradca.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA