PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Potężne projekty PKP ciągle do wzięcia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 mar 2016 12:26

Potężne projekty PKP ciągle do wzięcia Centralna Park

Spółka Xcity Investment przedłużyła zaproszenie do udziału w postępowaniu na wybór inwestorów dla 15 projektów deweloperskich.

REKLAMA

 Łączna powierzchnia komercyjna w projektach szacowana jest na ponad 250 tys. mkw.

- Przedłużyliśmy termin wydawania memorandów w związku z dużym zainteresowaniem i prośbami inwestorów. Projekty będą również zaprezentowane podczas międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes, które odbywają się w marcu. To lokalizacje z bardzo dużym potencjałem komercyjnym, dlatego spodziewam się, że wzbudzą zainteresowanie i przyciągną jeszcze więcej deweloperów - powiedział Maciej K. Król, prezes Xcity Investment.

Zaproszenia dotyczą pięciu projektów w Warszawie i Katowicach oraz dziesięciu inwestycji w mniejszych miastach: Bielsku-Białej, Chorzowie, Elblągu, Kłodzku, Kole, Koszalinie, Kutnie, Łowiczu, Oleśnicy oraz Skarżysku-Kamiennej.

W Warszawie Xcity poszukuje inwestorów dla czterech projektów. W inwestycji Centralna Park, która znajduje się na działce w samym centrum Warszawy, obok dworca Warszawa Centralna, na 2 ha terenu przewidziano projekt łączący funkcje biurową, handlowo-usługową i hotelową. Druga inwestycja, Aleje Jerozolimskie 140 znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanego już projektu wspólnie z HB Reavis – dworca Warszawa Zachodnia i kompleksu West Station. Planuje się, że w tej inwestycji będzie przeważać funkcja biurowa. Trzecie postępowanie dotyczy nieruchomości Szczęśliwicka 62, gdzie przewidziano budowę wielorodzinnych budynków mieszkaniowych z usługami w parterach. Ostatnia z warszawskich inwestycji, do realizacji których Xcity poszukuje partnera, zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP Warszawa Włochy i zakłada budowę budynku handlowo-usługowo-biurowego połączonego funkcjonalnie z nowym dworcem kolejowym.

Projekt w Katowicach znajduje się na Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej, przy dworcu PKP Katowice Osobowa. Tu wstępnie zaplanowano budynek handlowo-usługowy. Mniejsze projekty, na które ogłoszono wspólne postępowanie, dotyczą zagospodarowania nieruchomości znajdujących się w sąsiedztwie dworców kolejowych i przewidziane są tam parki handlowe.

- Wstępnie analizujemy co może znaleźć się na danej nieruchomości i pokazujemy swoją propozycję. W drodze postępowania zostanie wyłoniony inwestor, którego koncepcja finalnie zostanie zrealizowana. - mówi Maciej K. Król. - Mamy dostęp do bardzo atrakcyjnych nieruchomości na terenie całej Polski. Stanowią one wartość nie tylko dla potencjalnych inwestorów, ale co więcej mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie miast. Dlatego zależy nam, by tworzona przez nas przestrzeń była zrównoważona i odpowiadała na potrzeby mieszkańców - dodaje.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA