PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstaje gastronomiczne centrum stolicy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 kwi 2016 10:44

Powstaje gastronomiczne centrum stolicy Koneser

Za niespełna dwa lata, rozrywka, kultura i gastronomia staną się znakiem rozpoznawczym Centrum Praskiego Koneser. Inwestorzy planują przeznaczenie ponad 30 proc. powierzchni handlowej na funkcje gastronomiczno-rozrywkowe.

REKLAMA

Zrewitalizowane budynki Konesera, powstającego na 5-hektarowym terenie byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek, połączone z nowymi obiektami inspirowanymi postindustrialną zabudową, stworzą jeden z najbardziej oryginalnych, miejskich kwartałów stolicy. Restauracje, kawiarnie i bary – łącznie powstanie ich ponad dwadzieścia – będą jednym z najważniejszych elementów tego projektu.

Konesera wyróżnią też duże przestrzenie publiczne pomiędzy budynkami, tworzące ciągi piesze wyłączone z ruchu kołowego. Dzięki restauracyjnym ogródkom, strefom odpoczynku oraz wydarzeniom kulturalnym odbywającym się na publicznych placach, to właśnie tu będzie toczyło się codzienne życie Konesera. Obecnie jego inwestorzy, ze wsparciem firmy doradczej Knight Frank, prowadzą rozmowy z potencjalnymi najemcami gastronomicznymi w celu wypracowania konceptów, które w najlepszy sposób wpiszą się w klimat całego projektu.

- Z przyjemnością obserwujemy rozwój okolic ulicy Ząbkowskiej, gdzie gromadzą się najciekawsze miejsca rozrywki i kultury na prawym brzegu Wisły. Zależy nam, aby Koneser był ich wartościowym uzupełnieniem, tym bardziej, że planujemy wprowadzenie oryginalnych konceptów, wypracowanych wspólnie z uznanymi restauratorami. Na tym etapie, na potrzeby lokali gastronomicznych chcemy przeznaczyć około 6 tys. mkw. powierzchni najmu – mówi Mariusz Kozłowski, prezes zarządu Liebrecht & wooD w Polsce.

- Chcemy, aby oferta gastronomiczna była kolejnym z wielu powodów do wizyty w Koneserze. Bez wątpienia będzie to jedno z „najsmaczniejszych” miejsc w Warszawie, które zaoferuje klientom szeroki wachlarz smaków z różnych stron świata. Jesteśmy przekonani, że każdy miłośnik dobrego jedzenia i wybornych trunków, znajdzie tu coś dla siebie – dodaje Bogda Korolczuk, dyrektor ds. wynajmu powierzchni handlowych w Grupie Liebrecht & wooD.

- Restauracje, kawiarnie i bary będą sercem Konesera. Skorzystają z nich osoby przybywające tu na zakupy, ale też goście hotelu i centrum konferencyjnego i pracownicy biur, z myślą o których powstaną miejsca serwujące szybkie posiłki w ciągu dnia – warto jednak podkreślić, że kuchnia w wydaniu „fast”, nie będzie tu oznaczała marek szeroko obecnych w typowych centrach handlowych. Nie zapominamy też o mieszkańcach loftów w Koneserze, dla których planujemy stworzenie rodzinnej restauracji ulokowanej w kameralnej części kompleksu – komentuje Marta Keszkowska, manager ds. wynajmu w Knight Frank.

  • 1
  • 2
  • witek 2016-04-20 17:14:22
    To bardzo fajna informacja nie tylko dla mieszkańców i użytkowników Konesera ale i dla wszystkich mieszkańców Pragi. Oczywiście jest tu już wiele miejsc jednak im większy wybór tym lepiej, będzie to też z pewnością przyciągać coraz więcej osób na prawą stronę miasta i z pewnością wiele osób zmieni zdanie na temat Pragi. Zmiany jakie tu zaszły i te obecne są naprawdę super oby tak dalej!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA