PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznaj największe transakcje na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w I półroczu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 lip 2012 14:15

Poznaj największe transakcje na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w I półroczu

Kupno Złotych Tarasów przez fundusz zarządzany przez Axa Reim okazało się największą transakcją w pierwszej połowie 2012 roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Łączna wartość transakcji to 475 mln euro.

REKLAMA

Druga pod względem wartości transakcja w regionie to nabycie przez 50 proc. udziałów w moskiewskim centrum handlowym Golden Babilon Rostokino przez firmę Immofinanz.

Rok 2012 jest zatem kolejnym rokiem dominacji sprzedaży centrów handlowych w regionie, w stosunku do innych nieruchomości komercyjnych. Jak mówi Przemysław Felicki, dyrektor w dziale rynków kapitałowych w CBRE, tak jak do tej pory, inwestorzy skupiają się głównie na nieruchomościach handlowych i biurowych. W tym roku spodziewamy się też ożywienia na rynku magazynowym. Taki trend zapowiada transakcja o wartości 96 milionów euro, zawarta między firmami Prologis i Hines. Jesteśmy zdania, że w tym roku właścicieli zmienią kolejne magazyny - dodaje.

Transakcja sprzedaży 11 obiektów z portfela Prologis była drugą pod względem wartości na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Łącznie transakcja objęła magazyny i centra dystrybucyjne o powierzchni 163 795 mkw.

Numerem trzy była sprzedaż centrum handlowego Alfa Olsztyn przez fundusz Arka BZ WBK. Za 84 mln euro trafił on do brytyjskiego funduszu Rockspring Property Investment Managers. Transakcja odbyła się w marcu br.

Czwartą transakcję na rynku nieruchomości komercyjnych w tym roku było kupno Harmony Office Center II na warszawskim Mokotowie. Sprzedawcą był Eko Park SA, a nabywcą - Azora. Łączna wartość sprzedaży trzech biurowców wchodzących w skład kompleksu Millennium Park to 54 mln euro.

Piątą pod względem wartości transakcji jest kupno Galerii Tęcza od Rank Progress SA przez Blackstone. Porozumienie mówi o kwocie 37 mln euro.

Łączna wartość transakcji zawartych w Polsce na rynku nieruchomości komercyjnych w pierwszej połowie 2012 roku wynosi 854 mln euro. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA