PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznaj szczegóły transakcji sprzedaży Galerii Piła

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 wrz 2014 08:45

Poznaj szczegóły transakcji sprzedaży Galerii Piła

Wierzbicki Adwokaci i Radcowie Prawni doradzała przy sprzedaży nieruchomości o wartości 58 mln złotych. Nabywcą inwestycji została firma Immofinanz. Sprzedającym - Rank Progress.

REKLAMA

Kancelaria Wierzbicki Adwokaci i Radcowie Prawni służyła doradztwem spółce z grupy Rank Progress S.A. w zakresie sprzedaży na rzecz spółki należącej do Grupy Immofinanz - Klio Real Sp. z o.o. nieruchomości położonej w Pile związanej z obiektem handlowo-usługowym w budowie Galeria Piła wraz z infrastrukturą techniczną za cenę 57 696 000 PLN netto.

Wskazana cena sprzedaży netto nieruchomości ulegnie w przyszłości podwyższeniu o opcjonalne dodatkowe wynagrodzenie zdefiniowane w umowie (earn - out), przy czym sposób ustalenia wysokości tego wynagrodzenia został zdefiniowany w umowie i zasadniczo jego wysokość będzie ustalona jako określony procent z potencjalnego zysku z Centrum Handlowego ustalonego jako różnica pomiędzy: przyszłą wartością rynkową Centrum Handlowego a kosztem inwestycji, przy czym zarówno przyszła wartość rynkowa jak i koszt inwestycji, w tym metody ich ustalania, zostały odpowiednio zdefiniowane w umowie.

Obiekt w Pile ma - w planach Immofinanz - stanowić jeden z pierwszych obiektów nowego formatu centrów handlowych w Polsce - Vivo!. Powierzchnia najmu Centrum Handlowego to około 24 tys. mkw. i ok. 60 lokali. Przy obiekcie powstanie parking z ponad 540 miejscami postojowymi. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ok. 30 tys. mkw. Generalnym wykonawcą inwestycji w Pile jest firma Erbud S.A. Obecnie na jej terenie trwają prace wykończeniowe w częściach wspólnych obiektu, a także w poszczególnych lokalach.

W ramach transakcji zawarte zostały również umowy na zarządzanie przez Rank Progress S.A. projektem oraz na prowadzenie komercjalizacji obiektu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA