PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznaj szczegóły zakupów ratalnych w e-sklepach

  • dlahandlu.pl
  • 16 cze 2014 13:06

- Dotychczas najwyższa transakcja ratalna opiewała na kwotę 19 999 zł (maksymalna wartość zakupów, jakie można sfinansować korzystając z rat PayU to 20 tys. zł). Więcej niż co trzeci zakup ratalny był o wartości od 1 000 do 2 000 zł. Ponad 1/3 osób (31 proc.), które raz otrzymały raty PayU, wybrało tę metodę płatności ponownie przy kolejnych zakupach - mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU Polska.

REKLAMA

Oprocentowanie pożyczki wynosi 11 proc. lub 14 proc. w zależności od wyboru wariantu - z ubezpieczeniem lub bez.

Podmiotami udzielającymi pożyczki są Alior Bank SA i mBank SA, które odpowiadają również za sprawdzenie historii klienta w Biurze Informacji Kredytowej.

Z rat PayU udzielanych przez mBank w pierwszej kolejności mogą skorzystać użytkownicy platformy handlowej Allegro. Z czasem pojawią się one także u innych partnerów PayU.

Wszystkie kroki związane z otrzymaniem rat PayU przez kupującego wykonywane są w Internecie. Aby skorzystać z rat z mBankiem lub Alior Bankiem (warunki finansowe obu pożyczek są takie same) użytkownik Allegro wybiera „raty PayU" jako metodę płatności. Następnie przechodzi do wniosku o pożyczkę ratalną, którego wypełnienie zajmuje kilka minut. We wniosku kredytowym należy uzupełnić liczbę rat i wskazać formę pożyczki (z ubezpieczeniem lub bez). Wymagane jest także podanie danych osobowych oraz informacji o wysokości dochodów. Następnie wniosek trafia do banku, gdzie w ciągu kilkunastu minut wydawana jest decyzja o przyznaniu lub nie pożyczki.

Informacja na ten temat wyświetlana jest na stronie, a dodatkowo przesłana zostaje na adres e-mail klienta. W przypadku pozytywnej decyzji, na stronie wyświetlą się warunki pożyczki. Następnie należy pobrać plik pdf z umową i zatwierdzić ją. W przypadku użytkowników zarejestrowanych w PayU, po ponownym wyborze płatności ratalnej i zalogowaniu do swojego konta PayU, wszystkich formalności można dokonać automatycznie, bo dane zawarte we wniosku trzeba jedynie potwierdzić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA