PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznań City Center zmienia właściciela

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 mar 2014 12:22

Poznań City Center zmienia właściciela

Fundusze ECE Prime European Shopping Centre oraz Resolution Property kupiły w udziale 50 do 50 proc. centrum handlowe działające w ramach kompleksu Poznań City Center od Europa Capital, węgierskiego dewelopera TriGranit i spółki PKP SA. - Dziś, 11 marca, została zawarta ostateczna umowa i od tego momentu przejmujemy zarządzanie obiektem - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Leszek Sikora, członek zarządu ECE Projektmanagement Polska.

REKLAMA

- Od zawsze byliśmy zainteresowani wejściem do Poznania i wykorzystaliśmy świetną okazję do przejęcia już gotowego obiektu - dodaje Leszek Sikora.

Wartość transakcji nie została ujawniona, ale według nieoficjalnych informacji może wynosić miliard złotych.

Zakup poznańskiego centrum handlowego to jednocześnie zamknięcie funduszu ECE Prime European Shopping Centre, który na centra handlowe wydał - łącznie z finansowaniem bankowym - ponad 1,8 mld euro.

Jak udało nam się ustalić, kontrolowana przez rodzinę Otto spółka ECE myśli o uruchomieniu kolejnego funduszu inwestycyjnego, który będzie nie mniejszy od właśnie zamkniętego.

Poznań City Center jest centrum komunikacyjno-handlowym z wielokondygnacyjnym parkingiem na 1500 miejsc oraz nowymi dworcami PKP i PKS, zintegrowanymi z Poznańskim Szybkim Tramwajem. W maju 2012 r. oddano do użytku część dworcową o powierzchni 7 000 mkw., wybudowaną nad torami kolejowymi. Druga faza projektu, otwarta w październiku 2013 r., obejmuje centrum handlowe, dworzec PKS i zaplecze parkingowe. Węzeł komunikacyjny, czyli terminal autobusowy na poziomie gruntu oraz dworzec kolejowy na poziomie +1 połączony jest komunikacyjnie z poziomami +1 i +2 galerii handlowej o powierzchni 60 000 mkw. z 250 sklepami i dwiema strefami foodcourt.

Budowa Poznań City Center była elementem szeroko zakrojonego projektu, w ramach którego powstał także dworzec kolejowy zintegrowany z nowym dworcem autobusowym i transportem miejskim. - W ciągu dwóch lat zrewitalizowaliśmy zaniedbany fragment w centrum miasta, okolice dworca Poznań Główny, zostawiając infrastrukturę, która umożliwia dalszy rozwój Poznania. Zostawiamy mieszkańcom nie tylko nowoczesne dworce, kolejowy i autobusowy, nie tylko trzykondygnacyjny parking na 1500 aut i przyjazne, nowe miejsce spotkań poznaniaków i gości. Dzięki tej inwestycji, zrealizowanej w rekordowym tempie, Miasto Poznań, dzięki zaangażowaniu prywatnego kapitału, zyskało wart 75 mln złotych układ drogowy i komunikacyjny. Udało się też wspomóc szereg istotnych przedsięwzięć kulturalnych i społecznych, jak choćby wsparcie kwotą 100 tys. euro Domu Pomocy Społecznej dla dzieci niepełnosprawnych sióstr "Serafitek" - wylicza Tomasz Lisiecki, prezes TriGranit Development Polska.

Resolution Property to firma założona w 1998 roku specjalizująca się w inwestowaniu w nieruchomości komercyjne zlokalizowane na terenie Wielkiej Brytanii i Europy kontynentalnej. W Polsce do tej pory miała jedno centrum handlowe - Galerię Pomorską w Bydgoszczy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA